سرویس رومینگ اینترنت استارلینک معرفی شد

به‌نقل از این شرکت، کاربران خارج از آمریکا خود مسئول واردات تجهیزات و کیت استارلینک هستند. این بدان معنی است که مشتریان باید اطمینان حاصل کنند که این کیت با قوانین و مقررات داخلی مطابقت داشته و هم‌چنین عوارض گمرکی و مالیات واردات نیز برعهده آنها خواهد بود.

به گزارش اقتصاد آنلاین؛ براساس پیامی که برخی از کاربران استارلینک دریافت کرده‌اند، این شرکت در حال آزمایش یک سرویس اینترنت جدید است که می‌توان با استفاده از آن تقریبا از هر نقطه‌ای از جهان به فضای مجازی متصل شد. این طرح که از سوی استارلینک، سرویس رومینگ جهانی نام گرفته است، علاوه بر کیت پایه ۵۹۹ دلاری Starlink، با اشتراک ماهانه ۲۰۰ دلاری ارائه خواهد شد.

منبع:

گجت نیوز


منبع: https://www.eghtesadonline.com/%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D9%81%D9%86%D8%A7%D9%88%D8%B1%DB%8C-64/702281-%D8%B3%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%B3-%D8%B1%D9%88%D9%85%DB%8C%D9%86%DA%AF-%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%86%D8%AA-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1%D9%84%DB%8C%D9%86%DA%A9-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%D8%B4%D8%AF

سرویس رومینگ استارلینک از پیوندهای بین ماهواره‌ای این شرکت (معروف به لیزرهای فضایی) به‌منظور برقراری ارتباط در سراسر جهان استفاده می‌کند. استارلینک در پیام خود به کاربران خاطرنشان کرده که اگرچه این طرح در نهایت با سرعت بالا و تاخیر کم همراه خواهد شد، اما اکنون در مرحله توسعه قرار دارد و در طول زمان بهبود خواهد یافت.

پوشش جهانی سرویس رومینگ استارلنیک

هنوز مشخص نیست که استارلینک چطور قرار است به وعده خود مبنی بر ارائه اینترنت در تمامی نقاط جهان عمل کند. این شرکت هم‌چنان در انتظار تایید رگولاتوری در کشورهای مختلف نظیر هند، پاکستان و کامبوج بوده و در سایر کشورها نیز به‌طور کامل در دسترس نیست. با وجود این، براساس گزارش PCMag، استارلینک سرویس رومینگ جهانی را به برخی از کاربران خارج از مناطق تحت پوشش نظیر گرینلد ارائه می‌دهد.

سرویس رومینگ استالینک باعث خواهد شد تا اینترنت ماهواره‌ای این شرکت به‌طور سراسری و یکپارچه در حین سفر در سراسر جهان قابل استفاده باشد. علاوه بر آن، مانند طرح RV، کاربران می‌توانند این سرویس را در هر زمان متوقف کنند. هنوز مشخص نیست که استارلینک به کاربرانی که برای این طرح ثبت‌نام می‌کنند، اولویت دسترسی به اینترنت را خواهد داد یا خیر.

درحالی‌که استارلینک هم‌اکنون به کاربران اجازه می‌دهد تا از اینترنت ماهواره‌ای این شرکت در سفرها نیز استفاده کنند، اما ظاهرا سرویس رومینگ جهانی با محدودیت‌های کم‌تری همراه خواهد بود. برای مثال، طرح ۱۳۵ دلاری فعلی Starlink RV به کاربران این امکان را می‌دهد که خودروهای RV (کاروان) خود را به سخت‌افزار استارلینک مجهز کنند تا در حین سفر به اینترنت دسترسی داشته باشند. بااین‌حال، قابلیت مذکور تنها در برخی از مناطق خاص جهان در دسترس بوده و دسترسی به آن مانند طرح مختص مشتریان خانگی در اولویت نیست و در نتیجه سرعت کم‌تری نیز دارد.

سرویس رومینگ اینترنت استارلینک معرفی شد

در همین حال، افزونه قابل حمل ۲۵ دلاری در ماه که افزون بر اشتراک ۱۱۰ دلاری برای مشتریان خانگی ارائه شده، تنها به کاربران اجاره می‌دهد که دیش استارلینک خود را در طول سفرهای درون قاره‌ای با خود حمل کرده و از آنها می‌خواهد در صورت سپری کردن دوره‌های طولانی به‌دور از خانه، آدرس خود را تغییر دهند. هم‌چنین طرح دریایی گران‌قیمت ۵۰۰۰ دلاری در ماه این سرویس نیز برای کاربرانی که خواهان دسترسی به اینترنت در دریا هستند ارائه شده است.