سقف قیمت نفت در بسته جدید اتحادیه اروپا علیه روسیه- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تسنیم

 تحریم های جدید قبل از اعمال شدن باید به اتفاق آرا توسط 27 کشور عضو اتحادیه اروپا تصویب شود. با این حال، این بلوک بر سر موضوع سقف قیمت نفت با مخالفت شدید برخی از کشورهای عضو، از جمله کشورهایی که صنایع کشتیرانی قدرتمندشان پول زیادی از حمل و نقل نفت روسیه به دست می‌آورند، دچار اختلاف شده است.

بر اساس این گزارش، این بسته شامل ممنوعیت های اضافی صادراتی در مورد فناوری های کلیدی مورد استفاده برای ارتش، مانند قطعات هواپیما، قطعات الکترونیکی و مواد شیمیایی خاص می‌شود.

فون در لاین در یک نشست مطبوعاتی گفت: ما بسته جدیدی از تحریم‌های گزنده را علیه روسیه پیشنهاد کرده‌ایم.

وی توضیح داد که بسته پیشنهادی که هشتمین بسته در نوع خود می‌باشد، تجارت با روسیه را محدودتر خواهد کرد تا اقتصاد این کشور را بیشتر هدف قرار دهد و مسکو منزوی‌تر شود.

به گفته رئیس اتحادیه اروپا، ممنوعیت واردات جدید برای روسیه 7 میلیارد یورو (6.7 میلیارد دلار) به درآمد این کشور ضربه خواهد زد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، اورسولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا روز چهارشنبه تحریم‌های جدیدی علیه روسیه پیشنهاد کرد که شامل محدودیت‌های تجاری سخت‌تر، افراد جدید اضافه شده به فهرست سیاه و سقف قیمت نفت برای کشورهای ثالث می‌شود.

به گفته رئیس کمیسیون اروپا، این بلوک همچنین فهرست صادرات کالاهای ممنوع را “برای محروم کردن ماشین جنگی کرملین از فناوری‌های کلیدی” گسترش خواهد داد.

بر اساس این پیشنهاد، شرکت های اروپایی از ارائه خدمات بیشتر به روسیه منع می شوند و شهروندان اروپایی اجازه حضور در هیئت مدیره شرکت های دولتی روسیه را نخواهند داشت.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2781521