سقوط تولید صنعتی در آلمان بر خلاف پیش بینی ها

این داده ها نشان می دهد که تقاضا در سایر بخش های اصلی مانند محصولات فلزی ساخته شده (به جز ماشین آلات و تجهیزات)، ساخت فلزات اساسی، تجهیزات الکتریکی و قطعات خودرو نیز کاهش یافته است.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/3003142

در بخش تولید آلمان، سفارشات کارخانه‌ها در ماه اکتبر نسبت به مدت مشابه سال قبل 7.3 درصد و نسبت به سپتامبر 3.7 درصد کاهش داشته است.

در میان بخش‌هایی که افزایش سفارش‌های جدید را گزارش کردند، تولیدکنندگان تجهیزات هواپیما، کشتی و قطار بودند که جهش 20.2 درصدی را تجربه کردند. بخش کالاهای مصرفی افزایش 2.8 درصدی را گزارش کرد.

وی در ادامه افزود: با این حال، در دراز مدت، آنها نمی توانند از کاهش تولید اجتناب کنند، که این امر حکایت از آن دارد که اقتصاد آلمان در ماه‌های زمستان به کوچک شدن ادامه خواهد داد.

رالف سولوین، اقتصاددان کومرزبانک در گفتگو با رویترز گفت: تاکنون، بسیاری از شرکت‌ها با تحویل سفارش‌های عقب‌افتاده خود، میزان دریافت سفارشات کمتر را (در این ماه) جبران کرده‌اند.

دستاتیس این سقوط را عمدتاً به عملکرد بخش تولید ماشین‌آلات و تجهیزات نسبت داد، جایی که سفارش‌های جدید نسبت به سپتامبر 13.5 درصد کاهش یافت. در ماه سپتامبر افزایش 9.8 درصدی سفارش‌های جدید ثبت شده بود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، داده‌های اولیه اداره آمار فدرال آلمان (دستاتیس) که روز چهارشنبه منتشر شد، نشان می‌دهد که سفارش‌های جدید برای کالاهای صنعتی این کشور در ماه اکتبر به‌دلیل بحران انرژی و تقاضای ضعیف جهانی به‌طور غیرمنتظره‌ای و بر خلاف پیش‌بینی‌ها کاهش یافته است.

این ارقام پیش‌بینی‌های تحلیلگران مبنی بر افزایش 0.2 درصدی طی ماه اکتبر نسبت به ماه قبل از آن را زیر سوال برد.

تولید صنعتی آلمان در ژوئیه تا سپتامبر 0.1 درصد کاهش یافت و اقتصاددانان پیش‌بینی می‌کنند که انقباض دیگری در سه ماهه جاری میلادی وجود خواهد داشت که این امر قدرت اول اقتصادی اتحادیه اروپا را در مسیر رکود قرار می‌دهد.

بر اساس مقایسه ماه به ماه، سفارشات خارجی 7.6 درصد کاهش یافت، در حالی که سفارشات داخلی 2.4 درصد شاهد افزایش بود.