سلاح ورزی باید پاسخگوی ترک فعل های 8 سال گذشته باشد- اخبار صنعت و تجارت – اخبار اقتصادی تسنیم

سلاح ورزی باید پاسخگوی ترک فعل های 8 سال گذشته باشد

معروف ادامه داد: به این ترتیب در ذهن همه این ذهنیت شکل گرفت که آقای سلاح ورزی از یک مصونیت خاصی برخوردار هستند و قطعا مسئولیت این اتفاق بر عهده انجمن نظارت بر انتخابات و شورای عالی نظارت بر اتاق بوده است.

این عضو اتاق بازرگانی با بیان اینکه حتما با انتشار گزارش تحقیق و تفحص از اتاق بازرگانی با جزئیات بیشتر این موضوع مشخص خواهد شد، گفت: امیدوار هستم که رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی هر چه سریعتر گزارش تحقیق و تفحص را به صحن علنی ارسال کنند تا ببینیم طی 10 سال اخیر چه اتفاقی در اتاق بازرگانی رخ داده است.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2916398

وی تاکید کرد: در فضای مجازی نامه ای به تاریخ 24 خرداد 1402 منتشر شده است که در آن حراست وزارت صمت در پاسخ به نامه 2 خرداد انجمن نظارت بر انتخابات اتاق ایران حضور 25 نفر از داوطلبین در انتخابات بلامانع تشخیص داده شده و تنها با حضور آقای سلاح ورزی مخالفت شده است. مفاد این نامه را انجمن نظارت بر انتخابات طی پیامکی به افراد اعلام می کند.

وی با بیان اینکه انتخاب آقای سلاح ورزی از همان مرحله انتخابات اتاق خرم آباد با ایراد و شائبه همراه بود، گفت: شورای عالی نظارت بر انتخابات با بهانه کردن اغتشاش در جریان برگزاری انتخابات خرم آباد و با بر چشم بستن بر روی یک ایراد اساسی و مهم که فقدان حداقل نفرات لازم برای انتخاب هیات نمایندگان آنجا بود، شروع ماجراهای بعدی را رقم زد.

وی اظهار کرد: گرچه معتقد هستم، رئیس و هیئت رئیسه اتاق ایران به عنوان یک نهاد حاکمیتی دارای قوانین خاص که در ماده یک قانون به صراحت گفته شده است، اتاق بازرگانی، اتاق بازرگانی جمهوری اسلامی ایران است و نمی تواند در موضع مخالفت با حاکمیت باشد و به این دلیل که یک نهاد اقتصادی است باید حداکثر همسویی را با مسائل سیاسی رعایت کند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، حسین معروف عضو اتاق بازرگانی در خصوص حواشی انتخابات اتاق بازرگانی گفت: ضعف و انفعال ناظرین بر انتخابات شامل شورای عالی نظارت بر انتخابات اتاق بازرگانی و انجمن نظارت بر انتخابات و هیئت های نظارت بر انتخابات استان ها که نتوانستند و یا نخواستند نظارت درستی بر روی تمامی مراحل انتخابات از فاز صفر تا نهایی آن که همان انتخابات هیئت رئیسه اتاق بازرگانی بود اعمال کنند.

شفاف شدن ابعاد ترک فعل ها و تخلفات 10 سال گذشته با انتشار گزارش تحقیق و تفحص مجلس

ساختن سلبریتی با دلایل سیاسی شیک تر است؟

این عضو اتاق بازرگانی تاکید کرد: در ادامه و به هنگام رسیدن زمان انتخابات هیئت رئیسه، انجمن نظارت بر انتخابات مکلف بود تا صلاحیت داوطلبین شرکت در این انتخابات را یک ماه پیش از انتخابات از وزارت اطلاعات دریافت کند و اگر تا 10 روز نتیجه استعلام ها دریافت نشد انتخابات را بدون دریافت استعلام برگزار کند.

معروف در خصوص علت رد صلاحیت سلاح ورزی گفت: در خصوص اینکه علت قطعی رد صلاحیت آقای سلاح ورزی چه بوده است بنده بی خبر هستم اما فکر نمی کنم آنگونه که طیف طرفداران و علاقه مندان ایشان سعی در تبلیغ و القای آن را دارند، سیاسی باشد.

بنده معتقد هستم که ایراد اصلی و مهم آقای سلاح ورزی همان ترک فعل هایی است که ایشان در آخرین سخنان خود در جلسه فراکسیون تشکل های اتاق به صراحت و روشنی به آنها اشاره کردند. ایشان طی مدت 8 سال نایب رئیس اتاق ایران بودند و باید پاسخگوی ترک فعل هایی باشند که خودشان به آن اقرار داشتند.

وی با اشاره به اینکه بنده وجوه اقتصادی و مدیریتی در اتاق بازرگانی را دلیل رد صلاحیت آقای سلاح ورزی می دانم، گفت: همان دلیلی که دوستداران ایشان سعی در دفن آنها در بستر تفکرات سیاسی ایشان دارند. بالاخره دلایل سیاسی می تواند آدم ها را به نحو شیک تری به سلبریتی تبدیل کند.

سلاح ورزی تنها شخص رد صلاحیت شده در انتخابات اتاق بازرگانی بود