سود 12 هزار میلیارد تومانی 3 ایرلاین خارجی از حمل ونقل هوایی ایران- اخبار راه و مسکن – اخبار اقتصادی تسنیم

انتهای پیام/

حمیدرضا سیدی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، اظهار کرد: امسال بالغ بر 1500 میلیارد تومان پروژه‌های عمرانی در فرودگاه‌های کشور در دست اجراست.

سیدی افزود: در زمان حاضر سالانه بیش از 12 هزار میلیارد تومان توسط 3 ایرلاین ترکیش،‌امارات و قطری از ایران خارج می‌شود. این در حالی است که اگر 30 تا 40 فروند هواپیمای دوبرد داشته باشید می‌توانیم از خروج سالانه 8000 میلیارد تومان جلوگیری کنیم.

سیدی بیان کرد: بر اساس


منبع: https://tn.ai/2770681وی همچنین گفت: بر اساس چشم‌انداز 20 ساله کشور در سال 1401 فرودگاه امام در حمل‌ونقل بار و مسافر باید به ترتیب به جایگاه اول و دوم منطقه دست یابیم.

وی ادامه داد: یکی از این پروژه‌ها، بهسازی باند چپ 29 فرودگاه مهرآباد است که طی یکماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران همچنین با اشاره به ظرفیت‌سنجی صورت گرفته در رابطه با صنعت هوانوردی کشور، یادآور شد: بر این اساس زیرساخت خدمات‌رسانی به 550 فروند هواپیما را در فرودگاه‌های کشور داریم.

وی با یادآوری این‌که فرودگاه مهرآباد 1700 هکتار وسعت دارد،‌ اضافه کرد: حدود 170 هکتار یعنی یک دهم فرودگاه مهرآباد در اختیار شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران است.

وی با یادآوری این‌که بر اساس قانون باید مدیریت یکپارچه فرودگاه‌ها را داشته باشیم، تصریح کرد:‌ مطابق بند ج ماده 28 قانون برنامه چهارم باید  در فرودگاه‌ها مدیریت یکپارچه‌ای باشد تا 16 ارگان تنها از یک جا دستور بگیرند.