سورجان، داستان بانوی کارآفرین سیستانی برگزیده جشنواره بین المللی رشد- اخبار اقتصاد ایران – اخبار اقتصادی تسنیم

شایان ذکر است علاوه بر هیأت داوران جشنواره، کمیته تخصصی داوری فرهنگ کار با حضور دکتر نورانی، دبیر ستاد نهضت ملی ارتقاء فرهنگ کار و سید حسام شریفی به ارزیابی آثار ارسالی پرداختند.

انتهای پیام/*


منبع: https://tn.ai/2817326

به گزارش خبرنگار اقتصادی تسنیم اختتامیه پنجاه و دومین دوره جشنواره فیلم‌های علمی، آموزشی و تربیتی رشد، برگزار شد و از برگزیدگان در بخش‌های مختلف و موضوعات ویژه تقدیر شد.

فرهنگ کار، کارآفرینی، مهارت‌آموزی و تعاون در بخش موضوعات ویژه و جوایز نهادها و دستگاه‌ها قرار داشت که در این بخش 6 اثر با عناوین مستندهای «خدا و پیچ‌گوشتی»، «زندگی در صفر»، «فن پیج» و «سورجان»، فیلم های داستانی «نیمه‌گمشده» و «نانوا»  به مرحله پایانی راه یافتند و در بین این آثار، مستند «سورجان» به عنوان اثر برگزیده هیأت داوران انتخاب و در مراسم اختتامیه توسط دکتر چکشیان، معاون فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مورد تقدیر قرار گرفت.

مراسم با حضور مدیران ارشد وزارت آموزش و پرورش، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان صدا و سیما و رایزنان فرهنگی کشورهای مختلف در مجتمع فرهنگی‌هنری سینما فلسطینبرگزار شد.

مستند سورجان به کارگردانی یوسف حسن زاده؛ داستان بانویی سیستانی در روستایی از توابع زابل است که با شناسایی ظرفیت‌های بومی استان به احیای صنعت پارچه‌بافی سنتی در روستای خود و دیگر روستاهای محروم منطقه اقدام کرده و با توانمند سازی خانوده‌های محروم منطقه زمینه اشتغال آنها را فراهم کرده است.