شاخص بورس هزار واحد رشد کرد- اخبار بازار سهام | بورس – اخبار اقتصادی تسنیم

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2746928به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از 6میلیارد و 734میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 4 هزار و 579میلیارد تومان در بیش از 311هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد هزار و 599واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و 473هزار و 498واحد قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 2 میلیارد و 342میلیون ورقه به‌ارزش 6هزار و 289میلیارد تومان در 143هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 124 واحد افت کرد و در ارتفاع 19هزار و 415واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی گسترش نفت و گاز پارسیان، سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین و پتروشیمی پردیس شد و در مقابل شرکت‌های معدنی و صنعتی گل گهر، توسعه معادن و فلزات و پتروشیمی نوری با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی بیمه پاسارگاد، فولاد هرمزگان جنوب و سنگ آهن گهر زمین شد و در مقابل شرکت‌های پالایش نفت لاوان، پتروشیمی تندگویان و صنعتی مینو بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.