شاخص بورس 4 هزار واحد رشد کرد- اخبار بازار سهام | بورس – اخبار اقتصادی تسنیم

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه، بیش از 7میلیارد و 977میلیون سهم و حق تقدم به ارزشی بالغ بر 4هزار و 603میلیارد تومان در بیش از 383هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 4104واحدی در ارتفاع یک میلیون و 496هزار و 199واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای مجتمع جهان فولاد سیرجان، گروه تسعه مالی مهر آیندگان و صنعتی مینو شد و در مقابل شرکت‌های پلیمر آریا ساسول، پتروشیمی زاگرس و سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادرات بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 5میلیارد و 581میلیون ورقه به ارزش 4هزار و 83میلیارد تومان در 223هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 109واحد رشد کرد و در ارتفاع 19 هزار و 172واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، پتروشیمی پارس و سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی شد و در مقابل شرکت‌های ایران خودرو، ملی صنایع مس ایران و پالایش نفت اصفهان افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2824947