شرایط وام مسکن

در این رابطه بخوانید : مسکن ملی چیست و به چه کسانی تعلق میگیرد؟ قدرتی که در مقابل آن، بی قدرتی طبقه متوسط رقم میخورد و این به معنای تخریب سرمایه اجتماعی و بروز بحران غم نان خواهد شد. 1-اگر چه تورم علت پولی دارد اما ریشه آن، سلطه مالی است. مهمترین و خبیثترین مشکل فعلی اقتصاد کشور تورم است. بله در این چارچوب نیز میتوان مشکلات اقتصادی کشور را بررسی کرد. مبلغ وام مسکن جوانان نیز با توجه به موقعیت جغرافیایی (تهران، شهرهای بزرگ و سایر شهرها) متفاوت است. خوب است بدانیم این شکاف درآمدی تصاعدی، موجب تغییر ساختار اقتصاد سیاسی و شکلگیری گروههای قدرت در سایر حوزهها ناشی از قدرت اقتصادی خواهد شد. در این صورت مبلغی که میتوانید وام بگیرید در تهران ۴۰۰ میلیون، در مراکز استانها ۳۵۰ میلیون و در سایر شهرها ۳۰۰ میلیون است. آنچه گفتید بیشتر معطوف به نگاه کیفی و کلی بود، آیا میتوان مشکلات اقتصادی کشور را درچارچوب کمی و بخشخهای اقتصادی در نگاه خرد و کلان نیز تحلیل و راه حل داد؟ اما میرسیم به بانکهای خصوصی؛ اغلب بانکهای خصوصی مثل سامان نیز وام مسکن میدهند.

وی با باور بر اینکه برای حل مشکلات جمعیتی نباید دنبال راههای تحمیلی بود تأکید دارد که ازدواج برآیند اقدامات اقتصادی تضمین کننده حداقل رفاه برای زوجین است. وی معتقد است که مشخص نبودن پارادیم حاکم بر اقتصاد جاری در کشور و درک نه چندان علمی از روابط اقتصادی از اساسی ترین چالشهای حاضر است. وی بر این باور است حتی مفهوم نقدینگی به درستی درک نشده و گاه با سرمایه اشتباه گرفته می شود. اصلاح بازار سرمایه ضرورت بعدی در حل مشکل تورم به حساب می آید. همه مشاهدات تجربی آیا به طرز معناداری بیانگر تاثیر پولپاشی و یا هدایت پولی در بهبود اوضاع تولید بوده است؟ به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، فرشاد پرویزیان نائب رئیس انجمن اقتصاددانان ایران و دکترای علوم اقتصادی با گرایش اقتصاد پولی است. مشکل دوم به نظرم شاید درک نه چندان علمی از روابط اقتصادی باشد. بنابراین قبل از این که برای دریافت وام تصمیم بگیرید، شرایط را منطقی بسنجید و ببینید که میتوانید قسط بدهید یا نه.

شبکه بانکی در عمل به کدامیک پایبند است؟ ممکن است که شما طرفدار هریک از این پارادایمها باشید اما بالاخره بگویید در چنددهه گذشته حتی از دهه چهل و پنجاه، کدام پارادایم در اقتصاد کشور مسلط بوده است؟ اقتصاد بدون پارادایم قیمت پذیر؟ به راستی پارادایم اقتصادی جاری در کشور کدام است؟ رویکرد واقعی سه جانبه گرایی و حضور دولت در شورای سه جانبه با حضور کارگر و کارفرما فقط به عنوان ناظر قانونی و پرهیز از تعیین حداقل دستمزد اجباری و یا افزایشهای لجام گسیخته دستمزد که عملا ضد اشتغال عمل خواهند کرد. برای مثال اگر وام شما ۱۲۰ میلیون است، باید حداقل یک سال مبلغ ۶۰ میلیون سپردهگذاری کنید. در ضمن برای گرفتن این وام باید دو برابر مبلغ وام دریافتی را به مدت ۶ ماه سپردهگذاری کنید. اما به هر حال بانکهای دیگر هم در این زمینه فعالیت دارند. در ضمن توجه کنید که معمولا میزان تسهیلات بانکهای خصوصی زیر ۱۰۰ میلیون تومان است. در این رابطه بخوانید : وام ازدواج ۲۰۰ میلیونی و وسایلی که میتوان خرید!

قبل از بررسی شرایط وام مسکن باید بدانید وام مسکن دقیقا چیست. در ضمن مبلغ سپرده باید حداقل ۶ ماه نزد بانک دستنخورده باقی بماند. شرایط وام مسکن بازنشستگان به این صورت است که سقف وامی که بانک مسکن به بازنشستگان ارائه میدهد در تهران و کلانشهرها ۵۰ میلیون و در سایر شهرها و روستاها ۴۰ میلیون خواهد بود. اگر جواز ساختمان بین ۲۵ تا ۳۰ سال باشد، سقف وام مسکن جوانان در تهران ۴۵ میلیون، در مراکز استانها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ۴۰ میلیون و در سایر مناطق ۳۵ میلیون خواهد بود. 3-رفع خطاهای سیستماتیک مدیریتی در اقتصاد با توجه به مباحث بیان شده در پرسش نخست. با توجه به نوع بانک و نوع وامی که میخواهید دریافت کنید ممکن است نحوه ثبتنام کمی متفاوت باشد. اگر شما نتوانید اقساط را پرداخت کنید، بانک سراغ ضامنها میرود. البته اگر نتوانید اقساط را پرداخت کنید، بانک بعد از چند اخطار و طی مراحل قانونی میتواند خانه را مصادره کند. این استدلال به معنای اتخاذ شیوههای شوک درمانی و قلع و قمع بانکها نیست؛ بلکه باید بانک مرکزی مقتدری ایجاد کنیم که بر رفتار شبکه بانکی نظارت دارای ضمانت اجرا داشته باشد.

منع جدی و برخورد نظارتی با بانکهایی که در بنگاهداری، بازار داراییهای موازی و مسکن وارد سایت economymag شده اند. چنین نظارتی خود مستلزم نهاد بالادستی سیاستگذاری پولی است که چنین نهادی به معنای واقعی شاید در کشور فعال نباشد. راه حل بعدی در اصلاح نظام مالیاتی نهفته است. اصلاح بازار پول از دیگر ضروریات در این مسیر است. همین روند در مسیر بلندمدت موجب رنگ باختن و بیتاثیری متغیرهای اصلی اقتصاد کلان شده است. به طور مشخص باید گفت متغیرهای اقتصادی در مسیر تعادل یا بی ثباتی، بیش از هرچیز تابعی از نوع نگاه و پارادایم اقتصادی حاکم بر جامعه باشد. تا جاییکه تاریخ اقتصادی نشان میدهد از زمان اوج یکباره قیمت نفت، درآمد سرشار ارزی روانه بودجه داخلی و از طریق تسعیر، تورم ساختاری خودساخته موسوم به تب هلندی در کشور تزریق شده است؛ تورمی ناشی از افرایش پایه پولی که موجب شکل گیری طبقه ذینفعان در حین ایجاد درآمد حق الضرب برای دولت از یکسو و ذوب شدن دایمی قدرت خرید طبقه متوسط و فقیر شده از سوی دیگر شده است. از آنجایی که روز به روز قیمت ملک بالاتر میرود؛ بهتر است به امید ارزان شدن خانه زمان از دست ندهید و زودتر به فکر خرید خانه باشید.

در ضمن با توجه به اسم آن شاید فکر کنید فقط بانک مسکن این بانک را ارائه میدهد که اینطور نیست. شاید فکر کنید وام مسکن فقط برای جوانان است که خب صحیح نیست. وامهایی که دولت به منظور تسهیل خرید خانه به شهروندان خود ارائه میدهد، فقط برای شهرنشینان نیست. وام مسکن یکم جزو وامهای پرطرفدار نزد زوجینی است که میخواهند اولین خانه خود را بخرند و بالاخره صاحبخانه شوند. همچنین والدین هم میتوانند برای فرزندان خود این حساب را باز کنند تا وقتی سپردهشان کامل شد بتوانند در آینده وام مسکن جوانان بگیرند. در ضمن سن خانهای که میخواهید به کمک این وام بخرید باید حداکثر ۲۵ سال باشد. در ضمن برای دریافت این وام باید حداقل ۳ میلیون تومان را به مدت یک تا سه سال سپردهگذاری کنید. سقف وام جعاله مسکن از طریق سپردهگذاری در بانک مسکن ۵ میلیون است. با توجه به نوع وام و بانک ارائهدهنده، مبلغ وام متفاوت است.

از این به بعد افتتاح حساب مسکن جوانان نزد شعبات بانک مسکن، با سقف یک میلیارد انجام میشود. توجه کنید که قبل از ۵ سال نمیتوانید از این حساب برداشت کنید. این وام را میتوانید بدون نوبت و سپردهگذاری دریافت کنید. دریافت وام به این طریق است که باید به مدت ۶ ماه سپردهگذاری کنید، بعد از آن میتوانید ۸ تا ۱۲ میلیون وام بگیرید! امکان دریافت وام برای خانههای تا ۲۵ سال ساخت وجود دارد. در ضمن سقف وام مسکن روستایی افزایش یافته و اکنون مبلغ آن ۱۰۰ میلیون به ازای ساخت هر واحد مسکونی است. در این حالت باید سند خانه را در گرو و رهن بانک بگذارید. درباره شرایط وام مسکن جوانان باید این را هم بدانید که طی چند روز اخیر مدیرعامل بانک مسکن از افزایش وام مسکن به یک میلیارد تومان خبر داد. تا اینجا وامهایی که معرفی کردیم مربوط به خرید خانه بود؛ اما برای تعمیرات مسکن هم وام داده میشود. افراد پس از افتتاح حساب وام مسکن جوانان با واریز ماهیانه ۲۰۰ هزار تومان، پس از ۱۵ سال میتوانند وام تا سقف یک میلیارد تومان دریافت کنند. توانایی واریز ماهیانه اقساط توسط وامگیرنده، باید از طریق بانک و با بررسی حکم استخدامی، فیش حقوقی، گردش حساب بانکی و…

در این مطلب زومیلا انواع وام مسکن، شرایط وام مسکن و بانکهای ارائهدهنده وام مسکن را بررسی میکنیم. در این مطلب زومیلا انواع وام مسکن و شرایط وام مسکن و همینطور بانکهای ارائهدهنده این تسهیلات را به شما معرفی کردیم تا با اطلاعات کافی برای دریافت وام اقدام کنید. تا این بخش درباره انواع وام مسکن و شرایط وام مسکن صحبت کردیم و متوجه شدهاید که اصلیترین ارائهدهنده تسهیلات مسکن، بانک مسکن است. بعد از تسویه وام میتوانید سند را از رهن بانک خارج کرده و به اصطلاح خانه را آزاد کنید. در پایان دوره پرداخت اقساط و تسویه حساب با بانک، سند از رهن بانک خارج میشود. اما وام جعالهای که مبلغ آن بیش از ۲۰ میلیون است به ضامن نیاز ندارد و سند ملک در رهن بانک قرار میگیرد. مبالغ ذکرشده در بالا برای وام به صورت انفرادی است و برای زوجین دو برابر میشود. در هر دو حالت مبلغ یکسان است؛ اما شرایطی مثل نرخ سود و مدت زمان بازپرداخت فرق میکند. در ضمن متقاضیان میتوانند به منظور تکمیل و افزایش پول خرید خانه، این وام را دریافت کنند. به طور کل فرد وامگیرنده متعهد میشود که مبلغ دریافتی را صرف تعمیر یا تکمیل ملک کند.

با توجه به رشد روزافزون قیمت ملک، پیشنهاد افزایش وام جوانان پذیرفته شده است. با نگاهی به آمار قیمت مسکن و افزایش قیمت ملک میتوان نتیجه گرفت اکثر جوانان بدون دریافت وام نمیتوانند خانه بخرند. در این راستا دولت برای افرادی که نمیتوانند مبلغ خرید خانه را یکجا پرداخت کنند، تسهیلاتی فراهم میکند. این نکته واضح است که بسیاری از مردم فقط با تکیه به بودجه و سرمایه خودشان نمیتوانند خانه بخرند. 5-تفکیک واقعی و عملیاتی بودجه ارزی و ریالی بصورتیکه موارد زیرساختی و طرحهای کلان اقتصادی در چارچوب بودجه ارزی و بدون تسعیر و افزایش پایه پولی اجرا شود. طبق شرایط وام مسکن جوانان، در این نوع تسهیلات ملک خریداریشده یا در حال ساخت در رهن بانک قرار میگیرد. همانطور که شرایط وام مسکن در بانکها تفاوتهایی با هم دارد، مدارک لازم برای دریافت وام مسکن هم از یک بانک به بانک دیگر متفاوت است؛ اما مشترکاتی دارند. ازدواج برآیند اقدامات اقتصادی تضمین کننده حداقل رفاه برای زوجین و البته اقدامات جانبی فرهنگی جهت کاهش خواستههای غیرمعمول در ابتدای ازدواج است. جمع بندی نتایج حاصل از اقدامات الزامی مذکور موجب افزایش قدرت معیشت، درآمد، اشتغال و رفاه و قدرت تأمین مسکن است که به طور سیستماتیک موجب کاهش سن ازدواج، افزایش نرخ ازدواج مطمئن و زاد و ولد و بهبود مشکلات جمعیتی نیز خواهد شد.

اتفاقا بانکهای خصوصی اغلب سریعتر وام پرداخت میکنند؛ اما مثلا از نظر ضمانت سختگیرترند. وام دیگری به عنوان وام خرید زمان وجود دارد که از محل صندوق پسانداز مسکن پرداخت میشود. این وام هم به زوجین و هم به صورت انفرادی پرداخت میشود. به طور کلی اما مبلغ قابلقبولی است و بازپرداخت آن هم نسبتا طولانی است تا افراد از عهده آن برآیند. در نگاهی کلی بدانیم برای بازار سرمایه که ذاتا دارای ریسک است دنبال راه حل اقتصاد کلان نباشیم و با دخالتهای بیجا ریسکهای اقتصاد کلان را افزایش ندهیم. به هر حال هر خانهای در طول زمان مستهلک میشود و نیاز به تعمیر پیدا میکند. اگر موفق به دریافت وام شدید، برای پیدا کردن مناسبترین ملک با توجه به بودجهتان میتوانید در سایت زومیلا به جستوجو بپردازید. شرایط وام مسکن در صورتی که بخواهید وام مسکن یکم را دریافت کنید به این صورت است که باید نصف مبلغ را به مدت یک سال سپردهگذاری کنید. برای دریافت این نوع وام شرایط وام مسکن به این صورت است که ابتدا باید اوراق گواهی ممتاز را از یکی از شعب بانک مسکن یا یکی از شعب کارگزاری بورس بخرید.

میزان وام تعمیر خانه با توجه به بانک تعیین میشود و در هر بانکی متفاوت است. به عبارت دیگر مجموعه رفتار مالی دولت در همه دستگاهها بویژه شرکتهای دولتی باید اصلاح و نقطه صفر اقتصاد دولتی اصلاح و مشکل ساختاری کسری بودجه برطرف شود. یکی از راههای پیشنهادی اصلاح بخش مالی است. متقاضی دریافت وام از طریق سپرده قرضالحسنه، باید در یکی از حسابهای صندوق پسانداز مسکن، صندوق پسانداز یکم، صندوق پسانداز ساخت مسکن یا صندوق پسانداز مسکن جوانان سپردهگذاری کند. در ضمن در سایت برخی از بانکها، شرایط ثبتنام و مدارک مورد نیاز ذکر شده است. وام مسکن تا حدودی شرایط را برای افراد آسانتر میکند تا بتوانند خانهدار شوند. تا همین چهار پنج سال پیش، خرید خانه و خانهدار شدن آنقدرها دستنیافتنی و رویا نبود. تازه با وام هم خانهدار شدن به این سادگیها نیست؛ اما به هر حال کمک قابلتوجهی است. البته میتوان تا مبلغ ۴۰۰ میلیون هم وام گرفت که سند ملک در رهن بانک میماند.

وام تعمیرات مسکن یا همان جعاله مسکن وامی است که بانکها برای تعمیرات اساسی یا تکمیل واحد مسکونی به متقاضیان ارائه میدهند. اثر مالیاتها در اقتصاد واقعا همان است که در اقتصاد نئوکلاسیک و یا نئوکینزینها و یا پولیون گفته میشود و یا صرفا ارقامی به هر طریق گرفته میشود تا جبران بخشی از هزینههای افسار گسیخته بودجه عمومی متورم از نیروی انسانی بدون بهرهوری مناسب باشد؟ احتمالا درباره وام مسکن سوالات زیاد دیگری در ذهن دارید که در ادامه به آنها پاسخ میدهیم. برای دریافت برخی از وامها به ضامن معتبر نیاز دارید. در ادامه هر کدام از وامها و شرایط وام مسکن به منظور دریافت وام را توضیح میدهیم. برای مثال سقف وام تعمیرات مسکن در سال ۱۴۰۰ در بانک مسکن ۴۰ میلیون تومان، بانک ملی ۵۰ میلیون، بانک شهر ۱۵۰ میلیون و بانک پاسارگاد ۲۰ میلیون است. شرایط دریافت وام جعاله مسکن از هر بانکی به بانک دیگر متفاوت است.