شهردار پاریس بابا برقی برج ایفل شد

۲۷۱ ۴۶


منبع: https://www.khabaronline.ir/news/1673076/%D8%B4%D9%87%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D9%BE%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%B3-%D8%A8%D8%A7%D8%A8%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D9%82%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%AC-%D8%A7%DB%8C%D9%81%D9%84-%D8%B4%D8%AF

انتظار می رود این برج ۳۳۰ متری در ساعت ۱۱:۴۵ شب به وقت محلی (۱۰:۴۵ به وقت گرینویچ) تاریک شود، زمانی که آخرین بازدیدکنندگان آن را ترک کنند.

بر اساس گزارش‌ها، این اقدام که روز سه‌شنبه اعلام می‌شود، بیشتر دارای ارزش نمادین است. ژان فرانسوا مارتین، رئیس انجمن بهره برداری از برج ایفل (SETE) گفت: ما می خواهیم زمان روشنایی برج را بدون تأثیر بر عملکرد آن، بدون تأثیر در بازدیدکنندگان و مشتریان رستوران ها به میزان قابل توجهی کاهش دهیم.

شهردار پاریس طی اظهاراتی اعلام کرد که پروژکتورهای استفاده شده برای نورپردازی در برج ایفل به عنوان بخشی از اقدامات پایتخت فرانسه برای صرفه جویی در انرژی در بحبوحه افزایش هزینه‌های سوخت و بحران هزینه‌های زندگی در سراسر اتحادیه اروپا خاموش خواهند شد.

نورپردازی شبانه این بنای تاریخی که روزانه بیش از ۲۰۰۰۰ نفر از آن بازدید می کنند، ۴ درصد از مصرف انرژی سالانه آن را تشکیل می دهد.

مجله فرانسوی “لژورنال دو دیمانش” Le Journal du Dimanche روز شنبه گزارش داد که آنه هیدالگو، شهردار پاریس طی چند روز آینده برنامه خود را برای کاهش مصرف انرژی ارائه خواهد کرد.

مارتین تاکید کرد که صرفه جویی در انرژی “خیلی خارق العاده نخواهد بود”، اما الگویی برای دیگران خواهد بود.

سایر شهرهای فرانسه نیز نور شبانه مکان‌های عمومی را کاهش خواهند داد. بناهای یادبود مارسی از جمله کاخ فارو برای صرفه جویی در مصرف انرژی، از اواخر سپتامبر نورافکن‌ها را زودتر خاموش می کنند.

بیشتر بخوانید:

طبق گزارش ها، این بسته اقدامات شامل خاموش کردن ۳۳۶ پروژکتوری است که به نماد برجسته پاریس و فرانسه یعنی برج ایفل درخشش خاصی در شب می بخشد و این امر هرروز ۷۵ دقیقه زودتر از زمان معمول صورت خواهد گرفت.

شهردار پاریس بابا برقی برج ایفل شد