شورای قیمت گذاری جهاد کشاورزی نرخ شیرخام را 2 هزار تومان افزایش داد- اخبار کشاورزی – اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم

وی افزود: قیمت پیشنهادی اتحادیه سراسری دامداران برای تاییدهرکیلوگرم 15 هزار و 500 تومان بود که شورای قیمت گذاری محصولات اساسی کشاورزی با قیمت 15 هزار تومانی موافقت کرد.

وی تصریح کرد: در شورای قیمت گذاری محصولات کشاورزی دو نفر از نمایندگان کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، وزیر جهاد کشاورزی، معاون وی و شش نفر از نمایندگان بخش خصوصی حضور دارند.

بنابر این گزارش پیش از این رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران از ارسال نرخ شیر خام از وزارت جهاد کشاورزی به ستاد تنظیم بازار برای ابلاغ تصویب و ابلاغ خبر داده  بود اما مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران اعلام کرد که نرخ جدید شیرخام در خود شورای قیمت‌گذاری جهاد کشاورزی مصوب شده است.

عالی گفت: قیمت شیر خام حدود 20 درصد است که این افزایش قیمت مربوط به افزایش دستمزد و حامل های انرژی است و در صورتی که قیمت نهاده های دامی تغییری داشته باشید نرخ شیر خام نیز دوباره افزایش خواهد داشت.

مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران اظهار داشت: در ابتدا قول داده شده بود که قیمت شیر خام بعد از ماه مبارک رمضان افزایش یابد اما مقرر شده که ظرف دو روز آینده ابلاغ شد.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2891457

مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران در پاسخ به اینکه آیا این نرخ در ستاد تنظیم بازار کشور تصویب شده اشت یا خیر گفت: قیمت شیر در شورای قیمت گذاری  محصولات اساسی کشاورزی تعیین می شود و دیگر به ستاد تنظیم بازار نمی‌رود.

مجتبی عالی مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم اظهار داشت:  با توجه به افزایش هزینه‌های تولید شورای قیمت گذاری محصولات کشاروزی قیمت هرکیلوگرم شیر خام  را با 2 هزا رو 300 تومان افزایش، 15 هزار تومان تعیین کرد. 

وی اظهار داشت: در صورتی که دامداران بتوانند شیر باکیفیت بالاتر، بارمیکروبی کمتر و چربی بیشتری تحویل دهند جوایزی نیز بر اساس توافق با صنایع دریافت خواهند کرد و نرخ 15 هزار تومان کف قیمت شیر خام است.