شوک به بازار خودرو؛ کاهش قیمت ۵ تا ۱۰۰ میلیون تومانی/ جدول قیمت خودروهای داخلی و خارجی را ببینید

فردا SX۶ نیز جزو محصولات مونتاژی بوده که در روزهای گذشته نوسانات آن‌چنانی نداشت. اما امروز با آغاز معاملات، ۶۰ میلیون تومان ریخت و با نرخ یک میلیارد و ۳۲۰ میلیون تومان معامله شد.

پژو ۲۰۶ تیپ دو در سبد محصولات ایران خودرو، جزو ارزان‌ترین محصولات محسوب می‌شود که در روزهای گذشته روند با ثباتی را طی کرده بود. اما از آغاز امروز با کاهش ۲۵ میلیونی، این عقب ماندگی را جبران کرده و به کانال ۴۸۰ میلیون تومان وارد شد.

شوک به بازار خودرو؛ کاهش قیمت ۵ تا ۱۰۰ میلیون تومانی برخی خودروها | جدول قیمت خودروهای داخلی و خارجی را ببینید

پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده

سمند سورن پلاس از سدان‌های نسبتاً جدید ایران خودرو بوده که از آغاز معاملات، پنج میلیون تومان کاهش قیمت نسبت به روز گذشته داشته است. به این ترتیب نرخ این خودرو به ۵۶۵ میلیون تومان رسید که نسبت به هفته گذشته، با ۲۵ میلیون تومان کاهش همراه بود.

جهت مشاهده لیست قیمت روز خودرو های داخلی و خارجی می توانید به صفحه لیست قیمت روز خودرو در خبرآنلاین مراجعه کنید.

قیمت خودروها از دو روز گذشته به صورت یک دست نزولی بوده و اکثر محصولات شاهد کاهش‌های عجیب و غریب بودند. اما در این میان، برخی محصولات به چشم می‌خورد که در برابر کاهش قیمت‌ها مقاومت کردند؛ اما انتظار می‌رود با ادامه این روند، این محصولات نیز با کلیت بازار هم مسیر شوند.

قیمت خودروهای داخلی اغلب با کاهش همراه بود اما تعداد اندکی نیز ثبات قیمتی داشتند.

۲۲۰


منبع: https://www.khabaronline.ir/news/1791421/%D8%B4%D9%88%DA%A9-%D8%A8%D9%87-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D9%87%D8%B4-%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA-%DB%B5-%D8%AA%D8%A7-%DB%B1%DB%B0%DB%B0-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D9%88%D9%86-%D8%AA%D9%88%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%AC%D8%AF%D9%88%D9%84-%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA

شوک به بازار خودرو؛ کاهش قیمت ۵ تا ۱۰۰ میلیون تومانی برخی خودروها | جدول قیمت خودروهای داخلی و خارجی را ببینید

قیمت خودروهای مونتاژی

روند نزولی بازار تقریباً از ابتدای امسال آغاز شده و باعث شده اکثر معامله‌گران از آن حذف شوند. همین امر موجب می‌شود تا رکود کامل بر بازار حاکم شود. نبود خریدار از یک سو، انتشار اخبار ضد و نقیض درباره واردات خودرو و ثبات نرخ ارز در بازار آزاد، همه و همه دست به دست هم می‌دهند تا کاهش قیمت‌ها در بازار خودرو ادامه دار باشد.

فیدلیتی پرایم ۵ نفره از دیگر کراس‌اوورهای پرفروش بازار بوده که تنها در یک روز با ۴۰ میلیون تومان کاهش قیمت همراه بود. به این ترتیب فیدلیتی پرایم پنج نفره از ابتدای امروز با قیمت یک میلیارد و ۵۶۰ میلیون تومان در حال معامله است.

پراید ۱۳۱ و پراید ۱۱۱ به عنوان ارزان‌ترین خودروهای بازار داخلی که هرکدام روز گذشته ۵ میلیون تومان کاهش قیمت را تجربه کردند، امروز تصمیم به ثبات داشتند و به ترتیب در همان قیمت‌های ۳۱۵ میلیون و ۳۲۵ میلیون تومان باقی ماندند.

کوئیک S نیز یکی از ارزان‌ترین خودروهای تولیدی حال حاضر سایپا به شمار می‌رود که روز گذشته با دو میلیون تومان کاهش همراه بود، امروز نیز با دو میلیون تومان کاهش قیمت همراه بوده و فعلاً به نرخ ۳۴۵ میلیون تومان رسیده است.

باتوجه به اینکه دو روز آینده اکثر بنگاه‌های معامله خودرو تعطیل خواهند بود، انتظار نمی‌رود که شاهد تغییر قیمت باشیم. اما به احتمال قوی با ادامه ثبات نرخ ارز، از آغاز هفته آینده شاهد ادامه کاهش‌ها باشیم.

جک S۵ نیوفیس از کراس‌اوورهای محبوب بازار ایران به شمار می‌رود که نسبت به روز گذشته، ۲۰ میلیون کاهش یافت و به قیمت یک میلیارد و ۳۲۰ میلیون تومان رسید.

بیشتر بخوانید:

بازار خودروهای مونتاژی نیز از روند داخلی‌ها جدا نشد و قیمت خودرو در اغلب موارد، با کاهش‌های چشم‌گیر همراه بود.

بسترن B۳۰ پس از روزها مقاومت در کانال یک میلیارد و ۲۰۰، سرانجام یک شبه ۱۰۰ میلیون تومان ریخت و به نرخ یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان رسید.