شکسته شدن رکورد مصرف برق برای بار دوم در گرم ترین هفته سال- اخبار نفت و انرژی – اخبار اقتصادی تسنیم

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران با  تاکید بر لزوم صرفه جویی در مصرف برق گفت : برای تامین برق پایدار هم اکنون به کمک جدی هموطنان نیازمندیم وی افزود:  مردم می توانند بدون آنکه رفاه خود را کاهش دهند با اعمال روشهای ساده به مدیریت مصرف برق و گذر از این شرایط بحرانی کمک کنند ازجمله اینکه در ساعات اوج مصرف که از ساعت 11 تا 17  و 20  تا 23 میباشد از استفاده وسایل برقی پر مصرف اجتناب نمایند و یا  دمای کولرهای گازی خود را روی عدد 24 تنظیم و یا از دور کند کولرهای آبی استفاده نمایند .

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2923363

وی افزود : تنها با  10 درصد صرفه جویی در مصرف برق کمک بزرگی به تامین برق پایدار برای کلیه هموطنان خواهند شد .

سخنگوی صنعت برق با تاکید بر اینکه شبکه برق کشور پایدار است گفت:  کلیه کارکنان صنعت برق برای تامین برق مطمئن و پایدار نگه داشتن شبکه های برق هموطنان عزیز با تلاش بی وقفه در آماده باش کامل قرار دارند .

وی در پایان به کلیه مشترکین خانگی توصیه کرد با مشارکت هر چه بیشتر در طرح  پاداش صرفه جویی و استفاده بهینه و صحیح مصرف برق این فرصت را  خواهید داشت تا با اندکی کاهش مصرف از فرصت برخورداری از پاداشهای صرفه جویی  بهره مند گردید.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق اظهار داشت:  بر اساس اعلام سازمان هواشناسی در گرمترین هفته سال جاری قرارداریم و امروز 18 تیرماه رکورد میزان مصرف برق کشور  به دلیل گرمای بی سابقه در کشور و افزایش مصرف برق باز هم شکسته شد .