صادرات تایر به شرط تأمین نیاز داخل آزاد شد- اخبار صنعت و تجارت – اخبار اقتصادی تسنیم

به گزارش تسنیم، شهریور ماه سال گذشته با تصمیم ستاد تنظیم بازار، تایرسازان داخلی مجاز به صادرات بخشی از تولید خود (صادرات 10 درصد تایر سواری تولیدی و 30 درصد تایرهای کشاورزی و راه‌سازی و صنعتی) شده بودند که همین امر موجب گله تولیدکنندگان شده بود چراکه معتقد بودند میزان تولید بیش از نیاز بازار است و باید این ممنوعیت ها برطرف شود.

در این نامه آمده است:

 


منبع: https://tn.ai/2779284

به گزارش خبرگزاری تسنیم،‌ براساس بخشنامه جدید گمرک رفع ممنوعیت صادرات تایر در 1401/06/30 توسط مدیرکل دفتر صادرات گمرک جمهوری اسلامی ایران ابلاغ شد.

پیرو بخشنامه مورخ 21 شهریورماه 1401 در خصوص ممنوعیت برخی اقلام صادارتی از جمله انواع لاستیک سبک و سنگین، دفتر مقررات صادارت و واردات صنعت موضوع رفع ممنوعیت صادارت تایر را به انجمن صنعت تایر ابلاغ کرد.

حمیدرضا عبدالمالکی رئیس جدید انجمن صنفی صنعت تایر ایران در همین ارتباط به خبرنگار تسنیم گفت: پیش از این ما فقط براساس رقم های تعیین شده امکان صادارت داشتیم که خوشبختانه این موضوع به شرط تأمین نیاز بازار داخل برطرف شده است.

انتهای پیام/

وی افزود: پیش از این برای صادارت درگیر بورکراسی پیچیده ای بودیم به نحوی که برای کسب مجوز باید معطل چندین تأییده  باشیم که همین امر روند صادارت را مختل کرده بود.