صادرات نفت عراق از طریق ترکیه به زودی از سر گرفته می شود- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم

لاوک غفوری، مسئول دفتر روابط خارجی دولت اقلیم کردستان عراق گفت: «به‌دنبال برگزاری چندین جلسه بین دولت منطقه کردستان و دولت فدرال عراق، به یک قرارداد اولیه برای ازسرگیری صادرات نفت از طریق جیهان در این هفته رسیده‌ایم».

بدین ترتیب بیش‌از 400 هزار بشکه در روز صادرات نفت عراق از طریق ترکیه از سر گرفته می‌شود. طبق گفته غفوری، این قرارداد تا زمان تصویب یک قانون نفت و گاز توسط پارلمان عراق پابرجا خواهد بود.

روابط بین دولت اقلیم در اربیل و بغداد از زمان آغاز نخست‌وزیری محمد شیاع السودانی در ماه اکتبر بهبود یافته است، این مشکل قانونی در دولت پیشین به‌وجود آمده بود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از بلومبرگ، دولت اقلیم کردستان عراق اعلام کرد با دولت فدرال عراق برای ازسرگیری صادرات نفت از طریق ترکیه در این هفته به توافق رسیده است. صادرات نفت از این منطقه به‌خاطر یک درگیری قانونی متوقف شده و قیمت نفت را بالا برده بود.

بغداد اعلام کرد همه‌چیز بستگی به اقلیم کردستان عراق دارد تا با قبول مدیریت شرکت بازاریابی نفت عراق با عنوان سومو بر صادرات نفت از طریق جیهان، به این شرایط پایان دهد.

انتهای پیام/51+


منبع: https://tn.ai/2874403