صدور مجوز ایمنی 48 شناور برای خدمات رسانی در ایام نوروز- اخبار راه و مسکن – اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم

وی به هماهنگی های صورت گرفته با هلال احمر جمهوری اسلامی ایران برای استفاده از بالگردهای امدادی اشاره کرد و گفت: 3 فروند بالگرد امدادی در سواحل جنوبی کشور آماده خدمات رسانی بوده و با سایر ارگان های نظامی و شرکت های دولتی و خصوصی  که در امر پرواز دخیل هستند هماهنگی های لازم صورت گرفته است.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2870454

به گفته وی، در بیشتر پایانه های مسافری اقدام به توزیع بسته های فرهنگی و بروشورهای تخصصی در حوزه دریانوردی و ارسال پیامک جهت اطلاع رسانی خواهد شد لذا برنامه هایی را برای نشاط مسافرین در این پایانه ها در نظر گرفته ایم.

مدیرکل حفاظت و ایمنی دریانوردی سازمان بنادر با اشاره به محدودیت های انجام شده در سفرهای دریایی استان هرمزگان اذعان کرد: با توجه به شرایط نامناسب جوی هم اکنون در سفرهای دریایی این استان محدودیت هایی داریم که با مناسب شدن آب و هوا سفرها به روال عادی باز خواهد گشت. همچنین علی رغم آغاز سفرهای نوروزی طبق آخرین پیگیری ها تاکنون هیچ حادثه دریایی گزارش نشده است.

مدیرکل حفاظت و ایمنی دریانوردی سازمان بنادر با بیان اینکه بیش از 150 ایستگاه امداد و نجات را در جهت امداد رسانی شناسایی کرده ایم، اعلام کرد: در کنار شناورهای امدادی سازمان بنادر از شناورهای نظامی در مواقع ضرور برای  کمک به حادثه دیدگان در نظر گرفته شده است.

پسنده با اشاره به بازرسی های مکرر از پایانه های مسافری در جهت رفع نواقص افزود: تمامی این پایانه ها آماده خدمات رسانی به مردم بوده و همچنین تمامی نیروهای امداد و نجات دریایی در آماده باش کامل هستند لذا برای انجام سفرهای ایمن 21 فروند شناور ناجی امداد  و 126 فروند شناور همیار ناجی برای بنادر کشور تدارک دیده شده است.

وی با بیان این‌که 5800 صندلی برای جابجایی مسافران در سفرهای دریایی در نظر گرفته شده است، افزود:‌ 11500 شناور تفریحی آماده خدمات‌رسانی به مسافران در بنادر کشور هستند. برای این تعداد شناور نیز 57 هزار صندلی جهت جابجایی هم وطنان در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، نادر پسنده؛ مدیرکل حفاظت و ایمنی دریانوردی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به غربالگری ایمنی شناورهای مسافری طی 6 ماه اخیر اظهار کرد: 48 شناور مسافری توانستند مجوزهای لازم را  به لحاظ ایمنی کسب کنند.

وی با یادآوری این‌که از ماه‌های گذشته برای ارزیابی و آمادگی نیروها مانورهای امداد و نجات برگزار شده است افزود: با سازمان هواپیمایی تعامل و همکاری های لازم در جهت امداد‌رسانی مشترک در صورت وقوع سانحه هوایی در سواحل شمالی و جنوبی کشور انجام که بر این مبنا مانورهای مشترک نیز برگزار شده است.

به گفته پسنده پیش بینی های لازم برای استقابل از مسافرین در ایام ماه مبارک رمضان نیز انجام گرفته است که به موقع اطلاع رسانی خواهد شد.

وی گفت: همچنین 64 فروند لندینگ‌کرافت با ظرفیت جابجایی 2هزار 700خودرو برای ایام نوروز در بنادر کشور مستقر شده است.