صرفه جویی 45 میلیارد دلاری فقط با تعویض بخاری های گازی فرسوده؟!- اخبار نفت و انرژی – اخبار اقتصادی تسنیم

رییس انجمن بهینه سازی مصرف سوخت همچنین گفت: البته برای تولید 200 میلیون مترمکعب تولید گاز و فراهم سازی افزایش برق برای آن، نزدیک به 50 میلیارد دلار سرمایه گذاری لازم است.

به گزارش خبرگزاری تستیم، آرش نجفی  افزود: با تعویض بخاری‌های گازی فرسوده، می توان روزی 200 میلیون متر مکعب گاز صرفه جویی کرد.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2781211

وی با بیان این که اگر در طول 110 روز 8 ساعت بخاری‌های گازی کار کنند، 180 میلیون متر مکعب گاز صرفه جویی می‌شود، گفت: با تعویض بخاری‌های گازی فرسوده و سرمایه گذاری در این حوزه که 4 تا 4 و نیم میلیارد دلار نیاز به سرمایه گذاری دارد، مشکل کمبود گاز جبران می‌شود.

آرش نجفی گفت: بکارگیری همین شیوه نامه باعث می‌شود میزان آلایندگی هوا و میزان تولید CO2 کمتر شود و همینطور راندمان افزایش یابد و بخاری‌های امن و بدون خطر داشته باشیم. این بخاری‌ها با دارا بودن بدنه‌ی سرد، خطر آتش سوزی، خفگی و مرگ خاموش نیز ندارند.

رئیس انجمن بهینه سازی مصرف انرژی افزود: برای 180 میلیون مترمکعب گاز برای مثال در 110 روز و فرض کنیم برای 90 روز اوج مصرف، نیاز به مصرف گاز داشته باشیم، روزی 200 میلیون مترمکعب می شود یعنی همان عددی که سال گذشته وزیر محترم نفت اعلام کرد کمبود جدی داریم .