ضرر 100 میلیارد دلاری برای شرکت های غربی پس از خروج روسیه

ضرر 100 میلیارد دلاری شرکت‌های غربی درپی خروج از روسیه

به گزارش خبرگزاری تسنیم ، رویترز در گزارشی که امروز پنجشنبه منتشر شد، بر اساس اسناد و داده های این شرکت گزارش داد که شرکت های غربی که بازار روسیه را ترک کرده اند، مجموعا بیش از 100 میلیارد دلار ضرر کرده اند.

ایالات متحده و متحدانش طی دو سال گذشته در واکنش به عملیات نظامی مسکو علیه اوکراین، تحریم‌های بی‌سابقه‌ای را علیه روسیه وضع کردند. این اقدامات منجر به مشکلات بزرگی برای شرکت های غربی فعال در روسیه شده است.

این مشکلات شامل اختلال در پرداخت ها و زنجیره تامین این شرکت ها می شود، در حالی که برخی از شرکت های بین المللی نیز تحت فشار اوکراین و حامیان آن برای ترک روسیه قرار گرفته اند.

بر اساس گزارش رویترز، خروج از روسیه بیش از 107 میلیارد دلار برای شرکت های خارجی هزینه داشته است که در مقایسه با آمار قبلی این آژانس در ماه اوت، 30 درصد افزایش را نشان می دهد.

افزایش زیان عمدتاً به دلیل الزامات سختگیرانه تحمیل شده توسط مسکو برای شرکت هایی است که مایل به واگذاری و خروج هستند، که شامل 50 درصد تخفیف در فروش دارایی و پرداخت اجباری حداقل 10 درصد قیمت به دولت روسیه است.

بر اساس این گزارش، چندین واگذاری با ارزش اسمی کمتر از 1 روبل، از جمله در خودروساز فرانسوی رنو، صورت گرفته است. این غول خودروسازی در ماه می 2022 از روسیه خارج شد و گزارش کرد که در نتیجه خروج از دومین بازار بزرگ خود، بیش از 2 میلیارد دلار کاهش یافته است.

گزارش ها در مورد تعداد شرکت هایی که تا سال 2022 روسیه را ترک خواهند کرد متفاوت است. دانشکده مدیریت ییل این تعداد را حدود 1000 شرکت تخمین می زند، در حالی که موسسه بورس کویت می گوید که تنها 372 شرکت روند خروج را تکمیل کرده اند.

انتهای پیام/

منبع: https://tn.ai/3061185