ضرر 40 میلیارد یورویی غول گاز اتحادیه اروپا- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تسنیم

یونیپر همچنین اعلام کرد که عرضه گاز روسیه به این شرکت در سه ماهه سوم به طور کامل متوقف شد و این شرکت مجبور شد گاز را در بازار نقدی با قیمت های بسیار بالاتر خریداری کند.

یونیپر افزود: زیان خالص بر اساس استانداردهای بین المللی گزارشگری مالی در حدود 40 میلیارد یورو برآورد می‌شود که شامل تقریباً 10 میلیارد یورو از هزینه های انجام شده برای حجم (گاز وارداتی برای) ‌جایگزینی و تقریباً 31 میلیارد یورو از ضررهای پیش بینی شده آتی ناشی از اثرات ارزش‌گذاری روی مشتقات و ذخیره‌سازی‌های مربوط به کاهش گاز روسیه تا 30 سپتامبر 2022 می‌شود.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2798909

گزارش ها حاکی است که برلین نگران است اگر این شرکت نتواند سرپا بماند، می تواند تأثیر دومینویی بر بخش انرژی آلمان داشته باشد.

این شرکت در بیانیه‌ای مطبوعاتی در وب‌سایت خود نوشت: کاهش تحویل گاز روسیه تأثیر نامطلوب قابل توجهی بر نتایج یونیپر در 9 ماه اول سال 2022 داشته است…

به گزارش رویترز، زیان خالص گزارش شده یونیپر یکی از بزرگترین زیان‌ها در تاریخ شرکت‌های آلمان است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، بزرگترین واردکننده گاز آلمان یعنی شرکت یونیپر روز پنجشنبه از زیان خالص 40 میلیارد یورویی (39 میلیارد دلار) تا ماه سپتامبر خبر داد و دلیل اصلی آن را کاهش واردات گاز از روسیه عنوان کرد.

یونیپر یکی از شرکت های انرژی اتحادیه اروپا است که بیشترین آسیب را از کاهش عرضه انرژی از روسیه متحمل شده است. قرار است تا پایان سال جاری میلادی یک بسته کمکی 30 میلیارد یورویی از دولت آلمان دریافت کند که منجر به ملی شدن این غول انرژی خواهد شد.

تینا تووملا، مدیر مالی این شرکت در بیانیه‌ای در مورد این گزارش، گفت: یونیپر مدتی است که گاز را با قیمت های بسیار بالاتر تهیه می کند و همانطور که مشخص است، ضررهای قابل توجهی را به ثبت رسانده است، زیرا بار هزینه های جایگزینی برای تهیه گاز جدید به مصرف کنندگان منتقل نمی‌شود.