طراحی شرکت های سهامی عام پروژه محور برای تامین مالی پروژه های نیمه تمام کشور- اخبار بازار سهام | بورس – اخبار اقتصادی تسنیم

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، علی بیگ‌زاده در مورد نقش بازار سرمایه در تأمین مالی اقتصاد اظهار داشت: در بازار سرمایه با ابزارهای متفاوت مانند عرضه اولیه شرکت‌ها و افزایش سرمایه شرکت‌ها، انتشار اوراق و همچنین طراحی شرکت‌های سهمی عام پروژه، می‌توان به تأمین مالی اقدام کرد.

وی ‌گفت: شرکت‌های سهامی عام پروژه در دست طراحی است که می‌‌توان از آن به عنوان یک ابزار برای جمع‌آوری منابع عمومی از جامعه و تزریق این منابع به تکمیل پروژه‌های نیمه تمام دولت، استفاده کرد.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2907747

وی گفت: شرکت‌های سهامی عام پروژه با مجوز نهادهای نظارتی و سازمان بورس راه‌اندازی می‌شود، گاهی برای تکمیل پروژه‌ها منابع ارزی مورد نیاز است و گاهی منابع ریالی که از مردم جمع‌آوری می‌شود که صرف تکمیل پروژه‌ها می‌شود؛ اعتماد سرمایه‌گذاران به صندوق‌های سهامی عام باید افزایش یابد.

این کارشناس بازار سرمایه گفت: در این فرایند ارکان شرکت‌های سهامی عام پروژه تعریف می‌شود که متعهد پذیره‌نویسی و بازارگردان را می‌توانند شرکت‌های تأمین سرمایه برعهده بگیرند و این ارکان از طریق شرکت‌های تأمین سرمایه فراهم می‌شود.

بیگ‌زاده در مورد اینکه چگونه می‌توان برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام منابعی از بازار سرمایه جمع‌آوری کرد؟ گفت: شرکت‌های سهامی عام پروژه باید با نظارت سازمان بورس تشکیل شوند که بتوانند منابعی را از مردم دریافت کنند و سهام این شرکت‌ها در بازار توسط مردم خریداری می‌شود که می‌توان به این طریق منابع مردم را جمع‌آوری کرد، اما مسئله مهم این است که پروژه‌های نیمه‌تمام باید دارای شرایط توجیه فنی و اقتصادی باشند که در صورت بهره‌برداری بتوانند عایدی برای سرمایه‌گذاران داشته باشند.