طلا سقوط ‌کرد – خبرآنلاین

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، قیمت طلا در بازار جهانی با ریزش ۱۰ دلاری، به یک هزار و ۹۷۲ دلار رسید؛ این کاهش ۰.۵ درصدی قیمت طلا در یک روز را نشان می‌دهد.

گزارش رویترز نشان می‌دهد با تقویت ارزش دلار و سوددهی اوراق قرضه درآستانه انتشار آمارهای اقتصادی مهم در این هفته، قیمت طلا در بازارهای جهانی اندکی کاهش یافت، اما در نزدیکی بالاترین رقم ۵ ماه گذشته باقی مانده است زیرا سرمایه‌گذاران به‌دنبال هرگونه نشانه‌ای از کم شدن درگیری در غرب آسیا هستند.

با این حال، با وجود افزایش شدید قیمت اونس طلا، اما طی ۲۴ ساعت گذشته بازار جهانی روند نزولی قیمت‌ها را تجربه کرد و شاهد نزول ۱۰ دلاری اونس طلا بود.

«اینها می‌تواند خطر تشدید درگیری‌ها را حداقل در حال حاضر محدود کند و احتمالا قیمت طلا را در کوتاه‌مدت کاهش دهد، البته هرگونه تشدید درگیری می‌تواند به آسانی بر جذابیت طلا بیفزاید.»

۲۲۳۲۲۵


منبع: https://www.khabaronline.ir/news/1828522/%D8%B7%D9%84%D8%A7-%D8%B3%D9%82%D9%88%D8%B7-%DA%A9%D8%B1%D8%AF

کاهش قیمت طلا در بازار جهانی در حالی است که ۲۰ روز قبل، قیمت طلا در بازار جهانی تا سطح هزار و ۸۲۰ دلار هم پایین آمده بود.

بنا به این گزارش، ییپ جان رانگ، تحلیلگر بازار در این رابطه گفت: «قیمت طلا اخیرا بر جریان‌های امن ناشی از درگیری‌های خاورمیانه سوار و بر کمک‌های بشردوستانه متمرکز شده است و به نظر می‌رسد آزادی اسرا حمله زمینی اسرائیل را متوقف کرده است.»