عبدالملکی: کار ما حل دغدغه مدیران مناطق آزاد است- اخبار راه و مسکن – اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم

وی با اشاره به این‌که فعالان اقتصادی و سرمایه‌گذاران، مردم بومی و همچنین مردم کل کشور باید از منافع این مناطق منتفع شوند و این انتفاع را حس کنند، تصریح کرد:‌ تکمیل زیرساخت‌های نرم و سخت بین‌المللی، جذب سرمایه گذار خارجی، ایجاد الگوهایی برای عرضه در سطح بین الملل و ایجاد مناطق ویژه و آزاد مشترک با سایر کشور‌ها را در بعد جهانی کردن دنبال می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، حجت‌الله عبدالملکی با یادآوری این‌که دولت سیزدهم و شخص رئیس‌جمهور بر استفاده بهینه از مناطق ویژه اقتصادی و مناطق آزاد برای توسعه کشور تاکید دارد، اظهار کرد: اگر نارضایتی در این حوزه نیز وجود دارد به دلیل آنست که از این ظرفیت ها بطور کامل استفاده نشده است.

عبدالملکی تصریح کرد: هم افزایی و کار مشترک باید صورت گیرد چرا که همه ما متعلق به یک مجموعه هستیم و در صورت کار تیمی نتایج بهتری کسب خواهیم کرد.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد با بیان این‌که مناطق ویژه اقتصادی در اشتغال، تولید و صادرات نقش بی بدیلی دارند، اضافه کرد: کار ما در دبیرخانه شورای عالی، حل دغدغه‌های مدیران برای پیشبرد امور است.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2855981

وی با بیان اینکه  بخش بزرگی از قدرت اقتصادی کشور چین به دلیل رونق مناطق آزاد و ویژه اقتصادی است، افزود: توجه به این مناطق در ادبیات انقلاب اسلامی جا دارد و حتی در بند11 سیاستهای ابلاغی مقام معظم رهبری درباره اقتصاد مقاومتی نیز این موضوع مورد تاکید قرار گرفته است.