عربستان یک‌تنه نفت را گران کرد

یکی دیگر از اعضای این کارتل، امارات متحده عربی، مجاز به افزایش تولید خود بود اما حدود ۲۰۰۰۰۰ بشکه در روز، در حالی که چند نفر دیگر سهمیه تولید خود را تعدیل کردند. اینها کشورهایی بودند که به دلایل مختلف به طور مداوم نتوانستند به سهمیه تعیین شده خود برسند، مانند نیجریه و آنگولا.

در همان زمان، این نشست به طور غیرمعمولی با تمدید کاهش تولید فعلی ۳.۶۶ میلیون بشکه در روز تا پایان سال جاری و کاهش تولید ترکیبی ۱.۴ میلیون بشکه دیگر در روز از آغاز سال ۲۰۲۴ به پایان رسید.

این کاهش تولید عربستان را به حدود ۹ میلیون بشکه در روز می رساند، زیرا در کنار کاهش داوطلبانه نیم میلیون بشکه ای روزانه است که در اوایل سال جاری اجرا شد.

به نقل از فایننشال تایمز، وزیر انرژی عربستان گفت: «ما می‌خواهیم با کاری که انجام داده‌ایم، بازار را آرام کنیم. ما هر کاری که لازم باشد برای ایجاد ثبات در این بازار انجام خواهیم داد. او کاهش اضافی عربستان سعودی را «آب نبات چوبی سعودی» برای بقیه اعضای اوپک پلاس خواند، زیرا به لطف این کاهش، سایر اعضا مجبور به کاهش عمیق‌تر تولید خود نخواهند بود.

آمریتا سن از Energy Aspects به رویترز گفت: «این یک سیگنال واضح به بازار است که اوپک پلاس مایل است کف قیمتی را تعیین کند و از آن دفاع کند.

223227


منبع: https://www.khabaronline.ir/news/1774191/%D8%B9%D8%B1%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%DB%8C%DA%A9-%D8%AA%D9%86%D9%87-%D9%86%D9%81%D8%AA-%D8%B1%D8%A7-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86-%DA%A9%D8%B1%D8%AF

جیوانی استاونوو، تحلیلگر کالایی UBS به FT گفت: «در شرایطی که ما در رکود جهانی قرار نداریم، قیمت نفت بسیار پایین است. این یک سیگنال واضح است که آنها می‌خواهند به قول خودشان به «ثبات بازار» دست یابند.»

عربستان یک‌تنه نفت را گران کرد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در آن نشست، عربستان سعودی اعلام کرد که به طور داوطلبانه تولید نفت خود را در ماه آینده یک میلیون بشکه دیگر در روز کاهش خواهد داد تا بتواند قیمت جهانی نفت را افزایش دهد.
نفت در ابتدای امروز گران شد، به طوری که WTI به ۷۴ دلار نزدیک شد و برنت به ۷۸ دلار صعود کرد.

بیشتر بخوانید:

قیمت این خودرو یک میلیارد تومان ریخت/ ریزش قیمت‌ها در بازار خودرو شدت گرفت

پیش‌بینی یک کارشناس از بازار مسکن/ منتظر معجزه نباشید