عکس |‌ این ویژگی استثنایی آیفون ۱۴!

فناوری جدید پردازش عکس در آیفون ۱۴ به‌نظر می‌رسد همان دستورالعمل‌های دیپ فیوژن را دنبال می‌کند؛ اما این بار کمی منبسط و گسترده‌تر شده است. مهم‌ترین تفاوت این است که فرایند پردازش تصویر بسیار زودتر و روی تصاویر فشرده‌نشده آغاز می‌شود. اپل ادعا می‌کند این رویکرد سبب بهبود جزئیات و رنگ‌ها و نوردهی بهتر در محیط‌های کم‌نور می‌شود. اپل اعلام کرد که این فناوری باعث می‌شود کیفیت تصاویر در محیط‌های کم‌نور تا دو برابر در دوربین دوم و تا سه برابر در دوربین اصلی بهبود یابد.

متأسفانه اپل این امکان را برای کاربران فراهم نکرده است تا کاربر درصورت نیاز، موتور فوتونیک دوربین سری آیفون ۱۴ را بتواند به‌صورت دستی خاموش یا روشن کند. درواقع، این نرم‌افزار دوربین است که تصمیم می‌گیرد در موقعیت‌های کم‌نور یا به‌طورکلی درصورت لزوم از این قابلیت بهره‌مند شود. فرایند دیپ فیوژن نیز به‌همین‌ترتیب بود و اپل تصمیم گرفت از ارائه‌ی گزینه‌ی روشن و خاموش کردن آن به کاربران اجتناب کند.

بیشتر بخوانید:

عکس |‌ ویژگی جدید و منحصربه‌فرد دوربین آیفون ۱۴

بنابراین، کاربر نیازی ندارد به چنین جزئیاتی دقت کند و فقط باید دکمه‌ی شاتر را لمس کند تا فرایند عکاسی به‌صورت خودکار انجام شود و بهترین عکس در حداکثر کیفیت ارائه شود. باید این موضوع را در نظر گرفت که کاربران گوشی‌های هوشمند از هر سطحی هستند و دانش و مهارت عکاسان حرفه‌ای را ندارند. گفتنی است ایده‌ی بدی نیست که اپل این امکان را در حالت حرفه‌ای عکاسی دوربین آیفون تعبیه می‌کرد.

۵۸۵۸


منبع: https://www.khabaronline.ir/news/1675012/%D8%B9%DA%A9%D8%B3-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D9%88%DB%8C%DA%98%DA%AF%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%AB%D9%86%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A2%DB%8C%D9%81%D9%88%D9%86-%DB%B1%DB%B4

براساس مقاله‌ی Android Authority، دوربین سری آیفون ۱۴ ویژگی‌های بهبودیافته‌ی زیادی برای کاربر به‌ارمغان می‌آورد که یکی از مهم‌ترین آن‌ها موتور فوتونیک اپل است. اگر بخواهیم به این پرسش که «موتور فوتونیک در آیفون ۱۴ چیست؟» پاسخ دهیم، باید بگوییم موتور فوتونیک اپل نسخه‌ی تکامل یافته‌ای از ویژگی دیپ فیوژن در نسل‌های قبلی گوشی‌های آیفون است.

اکنون در ویژگی موتور فوتونیک سری آیفون ۱۴، دوربین فرایند ثبت تصویرهای فشرده‌نشده قبل از فشردن دکمه‌ی شاتر را آغاز می‌کند؛ درنتیجه، این فرایند موجب می‌شود جزئیات بیشتری فراوری شود، بافت‌های سوژه حفظ شوند، نوردهی بهبود یابد و رنگ‌ها در محیط‌های کم‌نور پویاتر به‌نظر برسند.

به‌طورخلاصه، دیپ فیوژن فرایندی است که دوربین آیفون چندین عکس را با تنظیمات مختلف ثبت می‌کند. سپس با استفاده از یادگیری ماشینی اپل، توان پردازشی و موتور عصبی این تصاویر را ادغام می‌کند تا بهترین تصویر را با نوردهی مناسب ارائه دهد.