فدکس آمریکا: رکود اقتصاد جهانی در راه است- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تسنیم

مدیر عامل غول خدمات پستی جهان پیش‌بینی کرد که مشکلات مالی‌ای که شرکت وی را مجبور به لغو دستورالعمل‌های سالانه‌اش پس از نرسیدن به تخمین درآمد خود در سه ماهه اول کرد، به‌زودی گریبانگیر بقیه جهان خواهد شد.

سهام فدرال اکسپرس پس از افت 15 درصدی در روز پنجشنبه، 21.4 درصد دیگر در روز جمعه افت کرد که بدترین افت روزانه این شرکت محسوب می‌شود.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2775499

وی در گفتگو با شبکه تلویزیونی سی‌ان‌بی‌سی گفت: من از نتایجی که به تازگی در اینجا اعلام کردیم بسیار ناامید هستم، و می دانید، موضوع اصلی واقعاً وضعیت کلانی است که ما با آن روبرو هستیم.

سوبرامانیام در ادامه تأکید کرد که شرکت فدرال اکسپرس از ژوئن شاهد کاهش هفتگی تقاضا بوده است، علیرغم پیش بینی افزایش پس از بازگشایی کارخانه های چینی که به دلیل همه گیری کووید-19 تعطیل شده بودند.

بر اساس این گزارش، فدرال اکسپرس اقدامات عمده‌ای را برای کاهش هزینه‌ها از جمله بستن 90 فروشگاه خرده‌فروشی و پنج دفتر کار، لغو برخی از پروژه‌ها، کاهش پروازها و به تعویق انداختن استخدام‌ها، اتخاذ کرده است.

وی گفت: ما بازتابی از تجارت هر (کشور) دیگری، به ویژه اقتصادهای با ارزش در جهان هستیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، راج سوبرامانیام، مدیرعامل شرکت آمریکایی فدکس FedEx، طی اظهاراتی در روز پنجشنبه هشدار داد که اقتصاد جهانی به سمت رکود پیش می رود.

وی توضیح داد که شرکت فدکس پس از مشاهده تقاضای ضعیف‌تر از حد انتظار “در هر بخش از سراسر جهان” پیش بینی خود را برای درآمد سه ماهه دوم تقریباً به نصف کاهش داده است.

پیش‌بینی‌های سوبرامانیام برای اقتصاد جهانی پس از هفته‌ای تلخ برای وال استریت انجام می‌شود، که در آن شاخص S&P 500 و نزدک بدترین عملکرد خود را در چند ماه اخیر داشتند.

سوبرامانیام در پاسخ به این سوال که آیا “ما” در حال “ورود به یک رکود جهانی هستیم”، پیش‌بینی خود را درباره این موضوع روشن کرد و گفت: من هم همینطور فکر میکنم. این اعداد وقایع خوبی را (برای آینده) نشان نمی‌دهند.