فراهم شدن امکان ارزیابی عملکرد دولت با رونمایی از سامانه دولت سنج- اخبار اقتصاد ایران – اخبار اقتصادی تسنیم

لطیفی خاطر نشان کرد: امروز از سامانه دولت‌سنج رونمایی می‌شود و بخشی از نتایج ارزیابی که محرمانگی ندارد در این سامانه قرار می‌گیرد و عموم مردم و نخبگان می‌توانند عملکرد دولت را ارزیابی کنند.

وی اضافه کرد: امسال فرایند ارزیابی هم تغییر کرد؛ هدف ما این است که سازمان اداری تسهیل‌گر امر ارزیابی در کشور باشد. امسال در ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی در مأموریت‌های کلان مشترک دستگاه‌های اجرایی از مشارکت دستگاهی که متولی آن مأموریت است کمک گرفتیم تا ارزیابی دقیق‌تر انجام شود، به طور مثال، در شاخصی مانند رضایت‌سنجی از مردم، از مشارکت مرکر ارتباطات مردمی ریاست‌جمهوری بهره‌مند شدیم.

هفدهمین جشنواره شهید رجایی با شعار «دولت مردمی؛ نظارت عمومی، مشارکت نخبگانی»،‌ 9 شهریور در سالن اجلاس سران با حضور رئیس جمهور و هیات دولت برگزار شد.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور تفاوت عمده دیگر جشنواره هفدهم شهید رجایی را ارزیابی دستگاه‌های اجرایی در شاخص‌هایی جدید و متفاوت خواند و افزود: امسال علاوه بر ارزیابی دستگاه‌های اجرایی در شاخص‌های عمومی و اختصاصی، دستگاه‌های اجرایی در مأموریت‌ها و اهداف مهمی از جمله سند تحول دولت مردمی، قانون جوانی جمعیت، شعار سال، ارتقای بهره‌وری، ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و … که مورد تأکید مقام معظم رهبری و رئیس‌جمهور محترم هستند، ارزیابی شدند و تلاش ما توجه بیش از پیش به این موضوعات است.

وی ابراز امیدواری کرد: امسال دقت و سخت‌گیری بیشتری در فرایند ارزیابی عملکرد وجود داشت و دستگاه‌ها صرفاا در سطح خوب و متوسط قرار گرفتند؛ امیدواریم سال آینده نتایج ارزیابی دستگاه‌های اجرایی مطلوب‌تر باشد.

وی با اشاره به تفاوت جشنواره سال 1400 نسبت به سال‌های گذشته، تصریح کرد: برای هرچه بهتر برگزار شدن این جشنواره، جشنواره سال‌های گذشته عارضه‌یابی شد. به عقیده ما جشنواره باید یک فرایند در طول سال باشد و دستگاه‌ها بتوانند جایگاه خود را نسبت به اهدافشان مشخص کنند و به این ترتیب اصلاحاتی مستمر داشته باشند.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2767312

به گزارش خبرگزاری تسنیم، میثم لطیفی در اختتامیه هفدهمین جشنواره شهید رجایی با بیان اینکه این جشنواره از سال 75، برگزار شده است، گفت: با برگزاری این جشنواره، فضایی برای دستگاه‌های اجرایی ایجاد می‌شود تا عملکرد خود را ارزیابی کنند و همچنین ارزیابی شوند.