فرمانده نیروی دریایی ارتش: ایجاد بنادر راهبردی در دستور کار قرار گرفت- اخبار راه و مسکن – اخبار اقتصادی تسنیم

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2783246

وی ادامه داد: اولین مأموریت این ناوگروه تامین امنیت کشتیرانی است که 3 ناوگروه تماماً ایرانی در حال انجام مأموریت هستند.

وی با اعلام اینکه برگزاری رزمایش مرکب در دستور کار است، افزود: با مشارکت کشورهای پاکستان و عمان مرکز امنیت دریایی راه اندازی می شود و این مرکز با تمام مراکز دریایی دنیا ارتباط برقرار خواهد کرد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با تاکید بر اینکه تمرکز این مرکز اقیانوس هند است، اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب توجه ویژه‌ای به دریا دارند و باید وزن دریایی کشور در همه حوزه ها افزایش یابد.

وی با بیان اینکه جاسک در فقر کامل دریایی قرار دارد، گفت: ایجاد بنادر راهبردی در سواحل برای محرومیت زدایی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است که ما باید روی جاسک تمرکز کنیم.

دریادار ایرانی بیان کرد: این در حالی است که آنگونه که باید به دریا نکته شود، نشده است. در این راستا جلسات متعددی با نمایندگان مجلس داشته ایم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، دریادار شهرام ایرانی در مراسم گرامیداشت روز جهانی دریانوردی اظهار کرد: بخش امنیت دریا به عهده نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران سپرده شده که امروز به طور همزمان 5 ناوگروه رزمی در عمق دریا در حال انجام ماموریت هستند.

وی با تاکید بر اینکه باید سواحل را از محرومیت خارج کنیم، اظهار کرد: با توجه به موقعیت ایران، فرصت های طلایی در اختیار کشورمان قرار داده که باید از آنها حداکثر استفاده را ببریم. امروز دریا می تواند گره گشای اقتصاد ایران باشد.