فروش هماهنگ 100 هزار واحد صنفی برای شب عید- اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم

کردی گفت: علاوه بر نظارت های وزارت صنعت اتاق اصناف تعزیرات نیروی انتظامی نیز در فروش واحد اصناف در شب عید نظارت خواهند داشت.

معاون مرکز اصناف و بازارگانان وزارت صنعت در ارتباط با پوشاک برند خارجی که در بازار کشور فروخته می شود، گفت: برخی از کالاها که به نظر می رسند کالای خارجی و قاچاق است فقط اتیکت خارجی دارند و برخی از کالاها به شکلی مانند واردات چمدانی به کشور وارد شده است.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2862557

معاون مرکز اصناف و بازارگانان وزارت صنعت تصریح کرد: 45 هزار واحد صنفی در بخش های مختلف پوشاک ، کیف و کفش، آجیل و خشکبار، میوه و شرینی و غیره تا به امروز در این طرح مشارکت داشته اند که پیش بینی می شود تا 20 اسفند تعداد آنها به 100 هزار واحد برسد.

وی در ارتباط با گرانی پوشاک در بازار گفت: 90 درصد پوشاک موجود در بازار پوشاک اقتصادی و غیربرند است که تنها بخش کمی از آنها برند و قیمت بالایی دارند البته ابید توجه داشت که تورم موجود در جامعه در پوشاک نیز تاثیر گذاشته است که البته افزایش قیمت در این بخش در مقایسه با برخی بخشها کمتر است. 

کردی درپاسخ به سوال خبرنگار تسنیم گفت: قوانین واردات مربوط به واردات چمدانی در حال بازنگری است که به دنبال آن هستیم که برای ورود با دقت تر کالا به این شکل محصولات وارداتی را به جای تعیین ارزش برای واردات آنها براساس وزن اجازه واردات دهیم.

وی ادامه داد: با مشارکت واحدهای صنفی و اتاق اصناف جشنواره های پوشاک کیف و کفش نیز در کشور برگزار می شود به طوری که هزار واحد صنفی برای فروش در طرح هماهنگ کالای شب عید حضور دارند و نظارتهای صنفی نیز بر آنها انجام می شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، ابوالفضل کردی معاون مرکز اصناف و بازارگانان وزارت صنعت، در نشست خبری، اظهار داشت: : برای کنترل بازار پوشاک کشور طرح‌های مختلفی در شب عید وجود دارد که یکی از آنها کنترل از طریق فضای مجازی در فروشگاه های اینترنتی است.

معاون مرکز اصناف و بازارگانان وزارت صنعت افزود: برای سال آینده در طرح های فروش و نظارت پوشاک در فضای مجازی فروش کالا به صورت اعتباری و اقساطی نیز در دستور کار قرار خواهد گرفت.

فروش پوشاک خارجی چمدانی قاچاق یا آزاد است؟

وی تصریح کرد: در سالهای گذشته واحدهای صنفی گلایه داشتند که نمایشگاه هایی که برگزار می شوند متعلق به خود واحدهای صنفی نیست اما در سال جاری تماما نمایشگاه ها و فروشهای واحد توسط خود اصناف انجام می شود.

وی افزد: با بهره گیری از فضای مجازی هوشمند می توان به شکل بهتری بازار را کنترل کرد همچنین خرید برای مردم نیز راحت تر است تا در نهایت پوشاک با قیمت مناسب تری به دست مردم برسد.

معاون مرکز اصناف و بازارگانان وزارت صنعت گفت: ازسال 92 فعالین فروش کالا در فضای مجازی مکلف به کسب مجوز شدند تا فعالیت آنها قابل کنترل باشد.