فشار برخی کشورهای اتحادیه اروپا برای کاهش تحریم های روسیه- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تسنیم

انتهای پیام/

بر اساس گزارش فایننشال تایمز، در این سند همچنین آمده است که اکنون وضعیتی “نامطلوب” وجود دارد که در آن اتحادیه اروپا نسبت به ایالات متحده و بریتانیا در معاملات کشاورزی سختگیرتر است، که “به نظر می رسد با سیاست کلی اتحادیه اروپا در مورد امنیت غذایی در تناقض است.”

 


منبع: https://tn.ai/2818852

استدلال این کشورها این است که قوانین فعلی درباره تحریم‌های روسیه، ارسال محموله‌های حیاتی به کشورهای فقیر را به تاخیر می‌اندازد.

این روزنامه خاطرنشان کرد که برخی از کشورهای عضو می خواهند از بسته نهم برنامه ریزی شده تحریم های ضد روسیه به عنوان فرصتی برای اصلاحات مربوط به تامین مواد غذایی و کود استفاده کنند.

در این بیانیه آمده است که محموله ها در بنادر اروپایی بدون تکلیف می‌مانند چرا که شرکت ها نگران حضور در معاملات با شرکت‌های روسی هستند.

این روزنامه اضافه کرد که مؤسسات مالی، بیمه‌گران، شرکت‌های حمل‌ونقل و عمده‌فروشان تمایلی به معامله در زمینه صادرات مواد غذایی و کودهای روسیه ندارند و این امر زنجیره تأمین را مختل می‌کند.

این سند که نویسندگان آن بنا به گزارش‌ها شامل اسپانیا، بلژیک و پرتغال نیز می‌شوند، اشاره می‌کند که “وضعیت حقوقی فعلی به این انتقاد منجر می‌شود که تحریم‌ها واقعاً تجارت مواد غذایی و کودهای شیمیایی را مختل می‌کنند”.

بر اساس یک سند درباره موضع اتحادیه اروپا که توسط فایننشال تایمز مشاهده شده است، آلمان، فرانسه و هلند از جمله کشورهایی هستند که از کمیسیون اروپا می خواهند محدودیت های تحریمی را تغییر دهد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، روزنامه فایننشال تایمز روز چهارشنبه در گزارشی فاش کرد که کشورهای عضو اتحادیه اروپا از بروکسل خواسته‌اند تا تحریم های مسکو را اصلاح کند تا معافیت واضح‌تری برای عرضه غلات و کود روسیه ایجاد کند.