فوت فن های تهیه انواع بورانی

یادتان نرود که برای بورانی هر ماستی مناسب نیست. مثلا برای بورانی بادمجان ماست خامه‌ ای ، بورانی لبو، ماست شیرینی و بورانی اسفناج ماست موسیر بهترین گزینه میباشد. جالب است بدانید که در کشورهای حاشیه مدیترانه و به خصوص ترکیه نیز انواع بورانی سرو میشود منتهی با یک سری تغییرات کوچک و جزعی مانند اضافه کردن زیتون و سزی های مختلف!

به گزارش اقتصاد آنلاین؛ برای علاقمندان به تهیه انواع دسر و پیش غذا، در این مطلب قصد داریم راز درست کردن بورانی یک پیش غذای عالی و خوشمزه با دستور پخت ساده معرفی نماییم .

اگر فشارخون دارید بورانی اسفناج، بهترین گزینه برای شماست زیرا سبزی‌های برگ سبز تیره به کنترل فشارخونتان کمک خواهد کردالبته بهتر است در تهیه آن حتما از سیر تازه استفاده کنید تا خوردن این سبزی به کاهش فشارخونتان کمک کند.

برای تهیه بورانی لبو بهتر است که لبو ها را نگینی خرد کنید تا زیر دندان بیاید و بورانی خوشمزه ای تهیه شود. همچنین برای تهیه بورانی لبو نبازی نیست که حتما به لبو شکر اشافه کنید، فقط کافیست لبو را بپزید.

چطور کباب قفقازی درست کنیم؟ + فوت و فن خوشمزه شدن کباب

بورانی در گروه پیش‌غذاها جای می‌گیرد و اصلیت ایرانی دارد.البته در کشورهای حاشیه مدیترانه و به‌خصوص ترکیه نیز انواع بورانی در سفره غذایی مردم دیده می‌شود.

انواع بورانی

انواع بورانی


منبع: https://www.eghtesadonline.com/%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%B9%D9%85%D9%88%D9%85%DB%8C-30/669076-%D9%81%D9%88%D8%AA-%D9%81%D9%86-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D9%87%DB%8C%D9%87-%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B9-%D8%A8%D9%88%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C

انواع بورانی

در این زمینه بخوانید؛

طرز تهیه ساندویچ رست بیف

در میان انواع بورانی، بورانی اسفناج، کدو حلوایی، لبو و بادمجان هم خوشمزه‌تر هستند و هم رایج‌تر که برای تهیه‌شانبهتر است نکته‌هایی را در نظر بگیرید : هر ماستی را برای هر بورانی‌ای نباید استفاده کرد زیراطعم ماست در حاصل کار تاثیر بسیاری خواهد داشت.به‌طور مثال بهتر است به بورانی اسفناج، ماست موسیر و به بورانی بادمجان، ماست خامه‌ای و به بورانی لبو،ماست شیرین بزنید تا طعم آن منحصر به فرد شود.

بورانی اسفناج

در شمال آفریقا نیز پیش‌غذاهایی به نام بورانی وجود دارد که در بیشتر آنها از زیتون استفاده می‌شود.با اینکه انواع بورانی با سبزی‌های پخته تهیه می‌شوند اما ماست و خیار نیز نوعی بورانی سرد است که توصیه می‌شود برای هر چه خوشمزه‌ترشدنش از شوید، نعناع خشک و کمی گردو استفاده شود.


انواع بورانی

اگر می‌خواهید بورانی لبو تهیه کنید لبوها را به مربع‌های ریز تقسیم کنید و آنها را رنده نکنید.به این ترتیب این بورانی ظاهر زیباتری پیدا خواهد کرد. کافی است لبو را با آب بپزید.لزومی ندارد به آن شکر اضافه کنید.طعم و شیرینی خود لبو برای تهیه بورانی کافی است.- اسفناج را برای بورانی اسفناج فقط بخارپز کنید اما کدو حلوایی را باید کاملا بپزید و باکمی کره تفت دهید سپس به‌صورت پوره درآورید و برای تهیه بورانی مورد استفاده قرار دهید. هنگامی که می‌خواهید بورانی بادمجان تهیه کنید بادمجان‌ها را حتما کباب کنید و از سرخ‌کردن آنها بپرهیزید.یادتان باشد طعم بادمجان کباب‌شده در طعم بورانی تاثیر بسزایی خواهد داشت.

برای هرچه خوشمزه‌ترشدن بورانی‌ها، بهتر است به بورانی بادمجان، سیر تازه، به بورانی اسفناج نعناع و گل سرخ و به بورانی کدو حلوایی، کمی شکر و زعفران اضافه کنید. خلاصه اینکه بورانی پیش غذایی ساده است که به کمک آن می‌توان میز غذا را رنگین کرداما در صورت اضافه آمدن، باید آنها را در ظرف دردار در یخچال نگه داشت تا طعم سایر موادغذایی رابه خود نگیرند.

رژیم غذایی گیاهخواری

لاغر هستیدبهتر است در میان بورانی ‌ها، بورانی لبو و کدو حلوایی را انتخاب کنید که پرکالری‌تر هستند البته بهتر اسدر تهیه آنها از ماست خامه‌ای استفاده کنید که در واحد حجم میزان انرژی دریافتی‌تان را افزایش دهد.اضافه وزن داریدبهتر است بورانی بادمجان را انتخاب کنید البته ماست اضافه‌شده به این بورانی بهتر است از نوع بدون چربی باشد تا به این ترتیب میزان کالری دریافتی‌تان به حداقل ممکن برسد.