قارچ ناخن رو چجوری از بین ببریم؟

دهانشویه لیسترین حاوی منتول، تیمول و اکالیپتوس است که خواص ضد باکتریایی و ضد قارچی دارند. شاید به همین دلیل است که مردم از آن به عنوان دارویی محبوب برای درمان قارچ ناخن استفاده می‌کنند. اگر به این بیماری مبتلا هستید، هر روز ناخن آسیب دیده را به مدت ۳۰ دقیقه در ظرفی از لیسترین قرار دهید.

سیر

ماست غنی از پروبیوتیک

پروتئین کافی برای رشد مجدد ناخن‌ها

بر اساس تجربه افراد، سرکه برای درمان قارچ ناخن مناسب است. در واقع، این ماده یک روش درمانی مناسب و نسبتا ایمن برای این بیماری است که می‌توانید بدون هیچ نگرانی در خانه استفاده کنید. روزانه به مدت ۲۰ دقیقه ناخن آسیب دیده را در محلولی از سرکه و آب قرار دهید. از یک قسمت سرکه و ۲ قسمت آب برای آماده کردن این ترکیب استفاده کنید.

دهانشویه لیسترین

روغن درخت چای نوعی روغن معطر با خاصیت ضد قارچی و ضد عفونت است. بر اساس تحقیقات انجام شده روغن درخت چای تاثیر فوق العاده‌ای بر درمان قارچ ناخن دارد. روغن درخت چای را دو بار در روز با یک تکه پنبه مستقیم روی ناخن آسیب دیده خود بمالید.

روغن پونه کوهی

در بیشتر موارد، این بیماری تنها یک مشکل زیبایی در نظر گرفته می‌شود. در حالی که اگر به آن توجه نشود، عوارض جدی‌تری را به همراه دارد. اگر دیابت دارید، قارچ ناخن منجر به زخم یا سایر مشکلات نیز می‌شود. اگر سیستم ایمنی ضعیفی دارید یا مبتلا به دیابت هستید، نباید از درمان‌های خانگی برای درمان قارچ ناخن استفاده کنید، بلکه باید با پزشک خود تماس گرفته و از او مشورت بخواهید.


منبع: https://www.eghtesadonline.com/%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D9%85%D8%B7%D8%A7%D9%84%D8%A8-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C-197/707735-%D9%82%D8%A7%D8%B1%DA%86-%D9%86%D8%A7%D8%AE%D9%86-%D8%B1%D9%88-%DA%86%D8%AC%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D8%A8%D8%B1%DB%8C%D9%85رژیم غذایی و سلامتی شما رابطه مستقیمی با هم دارند؛ بنابراین هرچقدر غذای سالم مصرف کنید، به همان اندازه به سلامتی خود کمک خواهید کرد. در همین حال اگر به دنبال درمان قارچ ناخن هستید، به غذا و رژیم غذایی خود توجه کنید. برای درمان این بیماری، مواد مغذی زیر را به رژیم غذایی خود اضافه کنید:

اولئوروپئین یک ماده فعال در عصاره برگ زیتون است که خواص ضد قارچی، ضد میکروبی و تقویت کننده سیستم ایمنی را دارد. می‌توانید از عصاره برگ زیتون روی قارچ ناخن بمالید. همچنین می‌توانید کپسول آن را مصرف کنید. مصرف یک تا سه کپسول برگ زیتون در ۲ وعده غذایی روزانه تاثیر فوق العاده‌ای در از بین بردن عفونت دارد. اگر از کپسول برگ زیتون استفاده می‌کنید، حتما در جریان روز آب بیشتری بنوشید.

قارچ ناخن؛ سرکه

قارچ ناخن که اونیکومیکوزیس نیز نامیده می‌شود، نوعی عفونت قارچی شایع است که در ناخن رخ می‌دهد. از علائم قارچ ناخن تغییر رنگ ناخن به سفید، قهوه‌ای یا زرد است. خواه فصل پوشیدن صندل باشد و خواه نه، مطمئنا دوست ندارید ناخن‌های‌تان را با این شکل و شمایل ببینید. در صورتی که هنوز تمایلی به استفاده از مواد شیمیایی برای درمان قارچ ناخن ندارید، بد نیست درمان‌های خانگی قارچ ناخن را امتحان کنید.

قارچ ناخن؛ روغن درخت چای

حتما می‌دانید که سیر دارای خواص ضد قارچی و ضد میکروبی است. اگر می‌خواهید از این درمان استفاده کنید، روزانه یک حبه سیر را خرد یا له کنید و به مدت ۳۰ دقیقه روی ناخن دچار عفونت قرار دهید.

قارچ ناخن؛ رژیم غذایی مناسب انتخاب کنید

رژیم غذایی سرشار از اسید‌های چرب ضروری

غذا‌های غنی از کلسیم و ویتامین D مانند محصولات لبنی کم چرب

چه زمانی باید به پزشک مراجعه کنید؟

قارچ ناخن رو چجوری از بین ببریم؟

روغن پونه کوهی حاوی تیمول است. بر اساس مطالعات انجام شده، تیمول دارای خواص ضد قارچی و ضد باکتریایی است. برای درمان قارچ ناخن، روغن پونه کوهی را دو بار در روز با یک تکه پنبه روی ناخن آسیب دیده بمالید. برخی افراد نیز روغن پونه کوهی و روغن درخت چای را با هم ترکیب می‌کنند. هر دوی این روغن‌ها خواص بی نظیر برای درمان قارچ ناخن دارند. با این حال در استفاده از آن‌ها احتیاط کنید، زیرا ممکن است باعث تحریک یا واکنش آلرژیک و تشدید عفونت شوند.

عصاره برگ زیتون

روش هایی برای درمان قارچ ناخن

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، قارچ ناخن نوعی عفونت قارچی شایع است که در ناخن رخ می‌دهد.

آهن کافی برای جلوگیری از شکنندگی ناخن‌ها