قرارداد 5.6 میلیارد دلاری بزرگترین سازنده تسلیحات انگلیس با شرکت آمریکایی- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تسنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، نشریه فایننشال تایمز روز پنجشنبه در گزارشی اعلام کرد که پیمانکار نظامی انگلیس یعنی شرکت “بی‌اِی‌ای سیستمز” BAE Systems با خرید بخش هوافضای شرکت “بال” Ball Corporation آمریکا در یک معامله نقدی 5.55 میلیارد دلاری موافقت کرده است.

این نشریه به نقل از شرکت بی‌اِی‌ای اعلام کرد که این خرید بیش از 2 میلیارد دلار درآمد سالانه برای این شرکت دفاعی مستقر در بریتانیا ایجاد خواهد کرد. انتظار می رود این قرارداد در نیمه اول سال 2024 بسته شود.

بی‌اِی‌ای سیستمز در ماه جاری میلادی رکورد ثبت سفارش خود را فاش کرد و گفت که اکنون انتظار دارد بیش از 1.8 میلیارد پوند (2.2 میلیارد دلار) جریان نقدی آزاد تولید کند که نزدیک به 765 میلیون دلار بیشتر از پیش بینی قبلی است.

طبق گزارش ها، این معامله کمتر از یک ماه پس از آن صورت می‌گیرد که این شرکت پیش بینی سود سالانه خود را به دلیل تعداد بی‌سابقه سفارش‌ها در بحبوحه جنگ اوکراین افزایش داد.

بر اساس این گزارش، سازندگان تسلیحات ایالات متحده، اتحادیه اروپا و بریتانیا بیشترین سود را از فروش سلاح به اوکراین برده‌اند.

به گفته این شرکت بریتانیایی، بال که سیستم‌های فضایی و فن‌آوری‌های دفاعی حیاتی را تولید می‌کند، “پتانسیل رشد قوی در زمینه‌های همسو با سیستم اطلاعاتی آمریکا و بالاترین اولیت‌های وزارت دفاع این کشور” را دارد.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2942818

این تولید کننده تسلیحات بریتانیایی جت های یوروفایتر تایفون، زیردریایی‌های هسته‌ای و خودروهای جنگی می‌سازد و برای ارتش بریتانیا مهمات تولید می کند.

در عین حال، گزارش بازرس کل پنتاگون فاش کرد که بخشی از تجهیزات نظامی ارائه شده به اوکراین توسط آمریکا و متحدانش به دست گروه‌های تبهکار افتاده است.

رتبه بندی اخیر مجله دیفنس نیوز نشان می‌دهد که درآمد پیمانکاران دفاعی برتر غربی افزایش یافته است و در سال 2022 به بیش از 200 میلیارد دلار رسیده است.

چارلز وودبرن، مدیر عامل بی‌اِی‌ای سیستمز، خاطرنشان کرد که این خرید دارای یک “منطق مالی و استراتژیک” قانع کننده است.