قیمت بلیت اتوبوس 25 درصد افزایش یافت- اخبار راه و مسکن – اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم

وی در پاسخ به این پرسش که چه تعداد ناوگان در ایام نوروز خدمات‌رسانی می‌کنند، گفت: در زمان حاضر 14 هزار دستگاه اتوبوس فعال در ناوگان داریم.

بلیت مسیر تهران-بندرعباس نیز از 325 هزار تومان به 405 هزار تومان افزایش یافته است، یعنی افزایش حدود 25 درصدی.

به گزارش تسنیم، دیروز مدیرکل حمل‌ونقل مسافر سازمان راهداری با اعلام این‌که ناوگان عملیاتی اتوبوس برای نوروز 8000 دستگاه اتوبوس است، گفته بود: با توجه به برنامه‌ریزی صورت گرفته این میزان ناوگان پاسخگوی تقاضا بوده و بیشتر از آن نیز است،‌ اما ممکن است در برخی ایام خاص مانند تعطیلات نوروزی در برخی مسیرها تقاضا افزایش یابد که این تقاضا را با راه‌‌اندازی سرویس‌های فوق‌العاده پاسخ می‌دهیم.

به گزارش تسنیم، به‌عنوان مثال تا روز گذشته قیمت بلیت اتوبوس مسیر تهران-کرمانشاه 169 هزار تومان بود که از امروز به 212 هزار تومان افزایش یافته است. همچنین بلیت اتوبوس مسیر تهران-تبریز از 169 هزار تومان به 211 هزار تومان افزایش یافته است.

احمدرضا عامری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم در خصوص افزایش قیمت بلیت اتوبوس، اظهار کرد:‌ با توجه وضعیت نامناسب فعالان بخش حمل‌ونقل اتوبوس، درخواست افزایش قیمت 100 درصدی را داشتیم که در نهایت شورای عالی ترابری با افزایش 25 درصدی موافقت کرد.

عامری در خصوص اقلام مورد نیاز ناوگان اتوبوس یادآور شد: در این زمینه هیچ کمکی به شرکت‌ها نمی‌شود که این مسئله باعث شده تا فعالان این بخش با مشکلاتی در تامین ملزومات موردنیاز مواجه باشند.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2868520

رئیس اتحادیه شرکت‌های تعاونی مسافربری در ادامه با تاکید بر این‌که با ظرفیت کامل به مردم خدمات‌رسانی خواهیم کرد، تصریح کرد:‌ اتوبوس را نمی‌توانیم انبار کنیم و اگر نتوانیم در ایام پیش رو از آنها استفاده کنیم بعد از آن دیگر تقاضای چندانی برای سفر وجود ندارد.

وی افزود:‌ بر این اساس از امروز بلیت اتوبوس با افزایش 25 درصدی عرضه می‌شود و قرار نیست پس از تعطیلات نوروزی این افزایش قیمت لغو شود.