قیمت جدید گوشت اعلام شد/ گوشت چقدر گران شد؟

۲۲۳۲۲۵


منبع: https://www.khabaronline.ir/news/1690734/%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%DA%AF%D9%88%D8%B4%D8%AA-%D8%A7%D8%B9%D9%84%D8%A7%D9%85-%D8%B4%D8%AF-%DA%AF%D9%88%D8%B4%D8%AA-%DA%86%D9%82%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%B4%D8%AF

ران پاک کرده گوساله

۱۹۶,۰۰۰

گردن گوساله

۱۳۵,۰۰۰

وی به ایلنا عنوان کرده، همه ساله در آغاز فصل پاییز و ماه‌های مهر و آبان با کاهش دمای هوا و افزایش مصرف پروتئین تا حدودی شاهد افزایش قیمت گوشت هستیم که امسال کمتر شدن ذخیره دام زنده و افزایش قیمت آن نیز مزید بر علت شده است.

دمبالیچه گوسفندی

۹۹,۰۰۰

بنا به این گزارش، قیمت انواع گوشت قرمز در یازدهم آبان ۱۴۰۱ به شرح زیر است:

آخرین قیمت گوشت در بازار

ملکی در رابطه با قیمت روز گوشت گوسفندی در بازار تهران توضیح داده، در میدان بهمن گوشت شقه گوسفندی با قیمت ۱۷۰ تا ۱۷۵ تومان به دست مغازه‌دار می‌رسد و مغازه‌دار می‌تواند با منظور کردن ۱۰ الی ۱۵ درصد سود، گوشت را عرضه کند.

شقه لاشه گوسفندی

۱۷۹,۰۰۰

سر دست پاک کرده گوساله

۱۷۶,۰۰۰

در این شرایط، علی اصغر ملکی، رییس اتحادیه تهیه و توزیع‌کنندگان گوشت گوسفندی استان تهران پنجم آبان‌ماه ماه در ارتباط با افزایش قیمت گوشت قرمز گفته است: گوشت قرمز در اوایل هفته با افزایش قیمت جزیی روبه‌رو بوده است و خبر جهش اعلامی در برخی رسانه‌ها در تهران صحت ندارد.

۱۸۸.۰۰۰

راسته با استخوان گوسفندی

۱۷۵,۰۰۰

وی در پاسخ به ادعای فعالان تشکل‌های دامپروری مبنی بر ثبات قیمت دام زنده، و وجود دام مازاد در کشور گفته، ما این روزها با افزایش قیمت دام زنده مواجه بوده‌ایم. بره نری که پیش از این با قیمت ۶۰ تا ۷۰ هزار تومان معامله می شد، امروز در شهر بالغ بر ۸۵ هزار تومان قیمت دارد. این افزایش قیمت در مناطق دام‌خیز ما نیز به همین نسبت مشهود است.

ران کامل ممتاز گوسفندی

۱۸۹,۰۰۰

نیم شقه سردست گوسفند

قیمت واحد کیلوگرم (تومان)

نیم شقه ران گوسفندی

۱۹۵,۰۰۰

سردست گوسفندی

۱۵۵,۰۰۰

نام محصول

قلم گوساله

۲۹,۰۰۰

بنا به این گزارش، قیمت گوشت گوسفند اما در یک سال رشد قابل توجهی داشته است، به طوری که قیمت گوشت گوسفند در مهرماه ۱۴۰۱ نسبت به مهرماه سال گذشته ۳۲.۹ درصد و گوشت گاو یا گوساله ۳۵.۸ درصد گران شده است.

۱۸۵.۰۰۰

جداول مرکز آمار نشان می‌دهد که متوسط قیمت هر کیلو گوشت گوسفند در مهرماه امسال ۱۸۶ هزار و ۷۹۶ تومان و متوسط قیمت هر کیلو گوشت گوساله یا گاو ۲۱۱ هزار و ۷۶۹ تومان بوده است. این در حالی است که در مهرماه سال گذشته متوسط قیمت هر کیلو گوشت گوسفند ۱۴۰ هزار و ۵۷۷ تومان و گوشت گاو یا گوساله ۱۴۵ هزار و ۲۱۲ تومان بود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، آن‌طور که در گزارش مرکز آمار ایران می‌توان مشاهده کرد، قیمت گوشت گوسفند در مهرماه ۱۴۰۱ نسبت به شهریورماه ۱.۴ درصد و قیمت گوشت گاو یا گوساله ۱.۴ درصد افزایش داشته است.

چرا گوشت گران شد؟

گردن گوسفندی

۱۳۶,۰۰۰

قلوگاه گوساله

۱۴۹,۰۰۰

ماهیچه گوساله

کف دست گوسفندی با ماهیچه

۱۶۸,۰۰۰