قیمت جهانی طلا امروز 1401/07/22- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تسنیم

کاهش ارزش دلار و بالا رفتن ارزش پوند در بحبوحه گزارش مقامات دولتی انگلیس مبنی‌بر اصلاح قانون مالیات باعث افزایش قیمت طلا شد. با توجه به این‌که قیمت طلا براساس دلار سنجیده می‌شود پایین آمدن ارزش دلار باعث افزایش قیمت طلا شده‌است.

قیمت نقره امروز با 0.27 درصد افزایش به 18 دلار و 97 سنت رسید و پلاتین با 0.36 درصد افزایش 906 دلار و 46 سنت معامله می‌شود.

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از بلومبرگ، قیمت طلا که پس‌از انتشار گزارش مربوط به تورم آمریکا و احتمال سختگیرانه‌تر شدن سیاست‌های پولی بانک مرکزی این کشور کاهش‌یافته بود، دوباره روند افزایشی در پیش گرفت.

سیاست‌های فدرال‌رزرو آمریکا بازار اوراق‌قرضه و ارز را در سراسر دنیا در سال جاری میلادی مختل کرده و درعین‌حال نتوانسته بازار کار این کشور را آرام کرده و تورم را مهار کند. این سیاست‌ها بر قیمت طلا هم تاثیر گذاشته و آن را 20 درصد نسبت به اوج ماه مارس پایین آورده‌است. حالا به‌نظر می‌رسد بانک مرکزی آمریکا قصد دارد نرخ بهره را بازهم افزایش دهد که می‌تواند قیمت طلا را پایین‌تر بیاورد.

طبق گزارش وزارت کار آمریکا، شاخص قیمت مصرف‌کننده در این کشور به غیر از مواد غذایی و انرژی 6.6 درصد نسبت‌به سال قبل افزایش داشته که بالاترین رقم از 1982 را نشان می‌دهد. تورم در آمریکا 0.4 درصد نسبت‌به ماه قبل و 8.2 درصد نسبت‌به سال گذشته افزایش داشته‌است.

قیمت هر اونس طلا امروز با 0.11 درصد افزایش به 1668 دلار و 18 سنت رسید.

انتهای پیام/16


منبع: https://tn.ai/2787818