قیمت جهانی طلا امروز 1402/04/31- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تسنیم

در شرایطی که کمتر از طلا به عنوان یک پشتوانه ایمن یاد می‌شود، مخاطره آمیزی سرمایه‌گذاری در آن افزایش یافته و بر قیمت آن تاثیر گذاشته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، قیمت طلا پس از آنکه به 1985 دلار در هر اونس رسید، پایین آمده و افزایش قیمتی را که طی یک هفته گذشته داشته از دست داده است.

به غیر از بالا و پایین رفتن نرخ بهره بانک‌های مرکزی که بر سود اوراق قرضه و ارزش دلار تاثیر می‌گذارد هیچ عامل بالقوه دیگری برای حمایت از قیمت طلا وجود ندارد. احتمال توقف روند افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا می‌تواند به نفع طلا باشد چون هزینه نگهداری آن به عنوان یک سرمایه غیر سودده را پایین آورده و تمایل برای خرید آن را افزایش می‌دهد.

قیمت هر اونس طلا در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته با 0.39 درصد کاهش به 1961 دلار و 94 سنت رسید. ارزش دلار در هفته گذشته به پایین‌ترین رقم طی 15 هفته گذشته رسیده بود، اما بالا رفتن دوباره ارزش دلار خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا گران کرده و تمایل برای آن را پایین آورده است.

انتهای پیام/45


منبع: https://tn.ai/2929450

بازارها احتمال می‌دهند فدرال رزرو در اجلاس آینده خود نرخ بهره را 25 واحد افزایش دهد و بعد آن را متوقف کند. قیمت نقره امروز با 0.43 درصد کاهش به 24 دلار و 86 سنت رسید و پلاتین با 0.61 درصد افزایش 965 دلار84 سنت معامله می‌شود.