قیمت عالی AMD Athlon II X2 240 سی پی یو کامپیوتر سی پی یو AMD

برخی از موبایل های هوشمند و تبلت ها نیز از سی پی یو ARM استفاده می‌کنند. این انواع از پردازشگرهای مرکزی اندازه کوچکتری دارند، به انرژی کمتری نیاز دارند و گرمای کمتری ایجاد می‌کنند. پاسخ به این سوال واقعاً به کاربرد  و انتظارات شما از پردازنده ای که می خرید بستگی دارد. ساعت‌های بالاتر به پاسخ‌دهی سریع‌تر و زمان بارگذاری برنامه‌ها ترجمه می‌شوند (اگرچه سرعت RAM و سرعت حافظه ذخیره‌سازی در اینجا نقش مهمی دارد).

بهترین پردازنده کامپیوتر اقتصادی

اما اگر قصد دارید یک پردازنده و مادربرد جدید انتخاب کنید، بهتر است ویژگی های ذکر شده در ادامه را برای انتخاب پردازنده در نظر بگیرید. همچنین می توانید با مراجعه به مقاله راهنمای خرید مادربرد با این قطعات کاربردی بیشتر آشنا شوید. مورد دیگری که معمولاً از سرعت نیز بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد، حافظه نهان یا Cache پردازنده است. معمولاً پردازنده‌ها تا ۳ لایه حافظه نهان دارند که لایه اول یا L1 نسبت به لایه دوم یا  L2  و لایه دوم نیز نسبت به لایه سوم L3  دارای سرعت بیشتر و حافظه کمتری است. حافظه نهان معمولاً تا چند ده مگابایت می‌تواند فضا برای ذخیره کردن داشته باشد که هرچه این فضا بیشتر باشد قیمت پردازنده نیز بالاتر خواهد رفت. برای مثال پردازنده‌ای که سرعت آن ۲.۵ گیگاهرتز است، می‌تواند در هر ثانیه ۲ میلیارد و نیم (۲۸۰۰۰۰۰۰۰۰) دستور را پردازش کند.

از سی پی یو برای اجرای محاسبات، اقدامات و اجرای برنامه های سیستم استفاده می شود. وظیفه این قطعه ارزشمند این است که داده های دستوری را از رم دریافت کرده و پس از تحلیل و پردازش، آن ها را به صورت کدهایی از صفر و یک به واحد خروجی تحویل دهد. خوب است بدانید با اینکه سال هاست که این قطعه در انواع گوناگون و جدیدی تولید و عرضه می شود، با این حال همچنان بر عملکرد خود که شامل سه گام واکشی، رمزگشایی و اجرا می باشد، باقی مانده است. با این تفاسیر و از آن جایی که این قطعه بسیار ارزشمند و تاثیرگذار است، پیشنهاد می کنیم حتما آن را از فروشگاهی معتبر و قابل اطمینان سفارش دهید تا خیالتان از جهت خرید محصولی مناسب، راحت باشد.

  • افزایش تعداد هسته‌های پردازنده، همیشه دلیل بر افزایش سرعت پردازش هسته نمی‌باشد چراکه هنوز هم چیپ‌هایی هستند که تعداد هستهٔ بالایی دارند ولی از روش عملکرد پردازش موازی استفاده نمی‌کنند.
  • اکثر CPUهای جدید، روی ریزپردازنده‌های مدار مجتمع (integrated circuit)، با یک یا بیش از یک CPU، روی یک تراشهٔ IC نیمه هادی اکسید فلز (metal-oxide-semiconductor) پیاده‌سازی می‌شوند.
  • پردازنده مرکزی کامپیوتر در زمان فعالیت، گرمای زیادی ایجاد می‌کند،‌ حتی اگر برای مدت کوتاهی روشن باشد.
  • سی پی یو با هر رنج قیمتی در بازار یافت می شود و شما می توانید با هر مقدار بودجه ای که در نظر دارید ، یک سی پی یو برای خود تهیه کنید.
  • با توجه به اطلاعاتی که در اختیار شما قرار گرفت، با یک جستجوی ساده می‌‌توانید پردازنده مورد نظر خود را انتخاب کنید و از ویــژگــی‌‌هــای آن مــطــلــع شــوید.
  • حافظه کش یکی از مشخصه های بسیار مهم سی پی یو
    است که معمولا دارای چندین مگابایت فضای ذخیره سازی اطلاعات است.

قیمت این محصول در حال حاضر از حدود 3 میلیون تومان شروع می شود و باید گفت شما می توانید به راحتی خرید سی پی یو از بروزکالا را با اطمینان از اصالت کالا انجام دهید. این بدان معنی است که این پردازنده‌ها می‌توانند وقایع ناهمگام، وقفه‌ها و … را که در حجم زیاد می‌توانند اثرات مخربی روی عملکرد پردازنده داشته باشند، مدیریت کنند. این هسته‌ها را می‌توان به شکل طبقات مختلف در یک ساختمان پردازش در نظر گرفت که هر طبقه یک وظیفهٔ متفاوت را انجام می‌دهد. گاهی این هسته‌ها، در زمانی که یک هسته به تنهایی برای مدیریت اطلاعات کافی نباشد، می‌توانند کاری مشابه با هسته‌های مجاور خود انجام دهند. بسته به معماری پردازنده، این مرحله ممکن است حاوی یک عمل یا صفی از اعمال باشد.

فرایند Nvidia Container : نحوه رفع مشکل استفاده از CPU

برای مثال، سیگنال ساعت، درمعرض تاخیرهای ناشی از هرگونه سیگنال‌های الکتریکی دیگر است. سرعت‌های بالای ساعت در CPUهایی که به‌طور فزاینده پیچیده شده‌اند، باعث می‌شود تا نگه داشتن سیگنال ساعت به شکل هم فاز در تمام بخش‌های واحد، دشوار شود. این امر باعث شده‌است تا در بسیاری از CPUهای جدید، چندین سیگنال ساعت مشابه فراهم شود، تا مانع از این شود که یک سیگنال منفرد آنقدر تأخیر پیدا کند که موجب اختلال عملکرد پردازنده شود.

Intel Core i3 13100F Processer