قیمت گاز در اروپا باز هم افزایش یافت- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تسنیم

پس از اعلام گازپروم در 19 آگوست در مورد تعلیق موقت، قیمت گاز به شدت واکنش نشان داد. هفته گذشته قیمت معاملات آتی شهریور ماه از مرز 3500 دلار در هر هزار مترمکعب گذشت.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2767333

بر اساس داده های بورس بین قاره‌ای لندن، قیمت معاملات آتی گاز اکتبر در هاب TTF هلند حدود ساعت 07:00 به وقت گرینویچ پس از کاهش 5.5 درصد افزایش یافت و به 280 یورو (280 دلار) در هر مگاوات ساعت یا 2906 دلار در هر هزار متر مکعب رسید.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، پس از آن که شرکت گازپروم، غول انرژی روسیه، عرضه گاز از طریق خط لوله نورد استریم 1 را متوقف کرد، قیمت‌های نقدی گاز طبیعی اروپا در معاملات اولیه روز چهارشنبه شاهد افزایش بود.

اوایل روز چهارشنبه، گازپروم توقف موقت تحویل گاز طبیعی به اروپا از طریق نورد استریم 1 را به دلیل تعمیرات برنامه ریزی شده تایید کرد. در صورتی که مشکلات فنی وجود نداشته باشد، جریان گاز در 3 سپتامبر از سر گرفته می شود و حجم عرضه به 33 میلیون متر مکعب در روز یا تقریباً 20 درصد از ظرفیت کامل خط لوله بازگردانده می شود.

با این حال، پس از اینکه رابرت هابک، وزیر اقتصاد آلمان اعلام کرد که ذخایر گاز زیرزمینی این کشور 85 درصد زودتر از موعد مقرر پر شده است، افزایش قیمت گاز تا حدودی فروکش کرد.

این در حالی بود که روز قبل، قیمت هر هزار متر مکعب در مرکز معاملات آتی هلند زیر 2600 دلار ثبت شده بود.