لزوم توجه به افزایش راندمان ماشین آلات صنایع سنگین- اخبار نفت و انرژی – اخبار اقتصادی تسنیم

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها به لزوم به روز شدن ماشین آلات صنایع بزرگ با هدف کاهش مصرف برق اشاره کرد و افزود: باید دولت از صنایع بزرگ حمایت کند تا جدا از عملیاتی کردن برنامه‌های مدیریت مصرف، بحث به روز رسانی ماشین آلات خود را که اکثراً مصرف برق بالایی دارند، دنبال کنند.

نماینده مردم پلدختر با تأکید بر اینکه صنایع بزرگ به واسطه مصرف زیاد برق لازم است بازه یک ماهه تعمیرات اساسی خود را در فصل تابستان به اجرا بگذارند، گفت: اینکه تعمیرات اساسی صنایع سنگین در فصل تابستان انجام شود و از سوی دیگر بار تولید این صنایع به ساعات غیر پیک منتقل شود، تدبیر خوبی است که مورد حمایت مجلس قرار دارد.

کاظمی همچنین با تأکید بر لزوم روشنگری نسبت به فعالیت های انجام شده در صنعت برق کشور برای مردم، گفت: روشنگری نسبت به برنامه های تنظیم شده برای مدیریت مصرف برق و تلاش های به عمل آمده برای حفظ پایداری شبکه سبب خواهد شد مردم از این برنامه ها حمایت کنند و آنها نیز با صرفه جویی در مصرف برق به کمک صنعت برق بیایند.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2910425

سید حمیدرضا کاظمی، نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه برنامه مشترک وزارت نیرو و صمت برای مدیریت مصرف برق صنایع در فصل تابستان یک برنامه حساب شده و اجتناب ناپذیر است، گفت: با توجه به اینکه در حوزه تولید و مصرف برق کشور ناترازی وجود دارد، در کوتاه مدت راهی جز مدیریت مصرف نداریم.

وی افزود: برنامه‌های وزارت نیرو در حوزه تأمین برق به گونه ای تنظیم شده است که برق خانگی بدون هیچگونه محدودیتی در فصل تابستان تأمین خواهد شد و تأمین برق صنایع نیز مدیریت شده و با برنامه ریزی از پیش هماهنگ شده اجرایی می شود.