لزوم مصرف بهینه گاز توسط مردم با توجه به سردتر شدن هوا در روزهای آینده- اخبار نفت و انرژی – اخبار اقتصادی تسنیم

وی افزود: کارکنان وزارت نفت و شرکت ملی گاز تمام تلاش خود را در سکوها، تولید، میادین بخش بالادست و پایین دست، پالایشگاه‌ها و خطوط انتقال شبکه برای پایداری شبکه گاز می‌کنند و با توجه به روند مصرف گاز که در این روز‌ها به بیش از 620 تا 630 میلیون متر مکعب رسیده، پیش بینی می‌شود با ماندگاری هوای سرد در روز‌های آینده این میزان از مصرف به 650 میلیون متر مکعب برسد.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2834490

وی گفت: با سرکشی‌های 24 ساعته بازرسان شرکت ملی گاز که این سرکشی‌ها از بخش دولتی شروع شده و با همکاری مردم در مدیریت مصرف قطعاً بحث قطعی گاز در بخش خانگی نخواهیم داشت.

وزیر نفت ادامه داد: با تنظیم دمای رفاه آسایش، پوشیدن لباس گرم، استفاده از پرده‌های ضخیم برای جلوگیری از ورود و خروج گرما و سرما و با خاموش کردن بخاری و سیستم گرمایشی اضافه می‌توان 30 درصد کاهش مصرف داشت؛ و از هموطنان می‌خواهیم با بهینه مصرف کردن کمک کنند تا گاز به همه استان‌ها از جمله شمال شرق و غرب کشور، کردستان و گلستان برسد.

جواد اوجی  گفت: طبق پیش بینی سازمان هواشناسی از فردا در استان‌های شمال، شمال شرق کشور، دمای هوا تا منفی 15 درجه کاهش می‌یابد و با کاهش دمای هوا و ماندگاری سرما افزایش مصرف گاز را پیش بینی می‌کنیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، وزیر نفت گفت: میزان مصرف در بخش خانگی، تجاری و صنایع غیر عمده بیش از استاندارد جهانی است که معتقد هستیم بخشی از 630 میلیون متر مکعب مصرف گاز در این روزها، اسراف می‌شود.