لوله کشی گاز داخل ساختمان خانوارهای تحت پوشش نهادهای حمایتی رایگان شد

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، جواد اوجی، وزیر نفت در آیین امضای تفاهمنامه اجرای پویش اهدای بسته‌های آموزشی به دانش‌آموزان محروم مناطق نفت‌خیز و گازخیز کشور بین شرکت ملی نفت ایران و معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور و کمیته امداد امام خمینی (ره) با اشاره به اینکه در دور دوم سفرهای استانی رئیس جمهور، توجه به فعالیت‌های عام‌المنفعه در دستور کار قرار دارد، اظهار کرد: یکی از کارهای مهمی که در این زمینه انجام شد، این بود که لوله‌کشی داخل ساختمان در استان‌های کشور، برای خانوارهایی که زیر پوشش کمیته امداد یا سازمان بهزیستی قرار داشتند و امکان لوله‌کشی گاز در داخل ساختمان را نداشتند از سوی شرکت ملی گاز و در قالب مسئولیت‌های اجتماعی انجام شد.  

وزیر نفت ادامه داد: در کل وزارت نفت 20 هزار میلیارد تومان پروژه عام‌المنفعه تعریف شده است.  

وی با اشاره به برکات توجه به محرومیت‌زدایی و انجام فعالیت‌های مسئولیت‌ اجتماعی در صنعت نفت اظهار کرد: با این اقدام‌ها و اثر مثبت آن در صنعت نفت، فروش و صادرات نفت افزایش یافت و در رشد اقتصادی کشور، گروه نفت توانست به عدد 19.8 درصد برسد.

وی با بیان اینکه این در حالی است که در روند گازرسانی، شرکت ملی گاز تنها وظیفه‌ رساندن گاز تا درِ منزل و علمک را دارد، ادامه داد: با این حال برای تعدادی از خانوارها که توسط کمیته امداد و سازمان بهزیستی تأیید شده بودند، لوله‌کشی داخل منزل نیز انجام شد.

اوجی گفت: از سوی دیگر، مناطقی که گازرسانی در آنها انجام می‌شود، ظرف دو ماه سهمیه سوخت مایع آنها قطع می‌شود و این افراد مجبور بودند کپسول گاز یا نفت سفید را به قیمت آزاد و از بازار تهیه کنند که فشار بیشتری بر آنها تحمیل می‌کرد.  

اوجی با بیان اینکه در اجرای پروژه مسئولیت‌ اجتماعی سراغ پروژه‌هایی می‌رویم که نیمه‌کاره مانده‌اند، گفت: برای نمونه بیمارستانی که چند سال نیمه‌کاره مانده بود، به اتمام می‌رسد یا جاده‌ای را که حادثه‌خیز است اصلاح می‌کنیم.

وزیر نفت تأکید کرد: این اقدام همسو با اجرای مسئولیت‌ اجتماعی در صنعت نفت در حالی انجام شد که در برخی استان‌های سردسیر مانند کهگیلویه و بویراحمد علمک گاز بیش از سه سال می‌شد که به درِ خانه‌ها رسیده بود، اما به‌دلیل نبود لوله‌کشی داخل خانه، امکان دریافت گاز وجود نداشت.

وی افزود: با توجه به معرفی خانوارهای زیر پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی، امروز در همه استان‌ها لوله‌کشی داخل ساختمان به‌صورت رایگان توسط شرکت ملی گاز ایران برای آنها انجام می‌شود.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2972746