لیست قیمت انواع شیرآلات صنعتی پایپ کالا | کسری ساران

شیرآلات صنعتی دارای محرک که اغلب به موتورهای الکتریکی، سیستم های بادی یا پنوماتیک، سیستم های هیدرولیک یا برقی متصل می شوند، امکان کنترل از راه دور و اتوماسیون را برای کاربردهای با دقت بالا یا در مقیاس بزرگ فراهم می شیر فلکه صنعتی قیمت کنند. خواص سیالات قابل کنترل تاثیر بسزایی روی طراحی و مواد دارد، که این کنترل توسط شیرآلات صنعتی انجام می شود. هر کدام از این مدل های شیرآلات صنعتی با توجه به عملکرد و ساختاری که دارند، در صنعت های گوناگون مورد استفاده قرار می گیرند. در جریان بالادست شیرها برای کنترل جریان نفت و گاز و … در سیستم خط لوله به کار می‌روند. در جریان پایین‌دست، شیرها برای کاربردهای تقطیر (Distillation)، بسترهای سیال (Fluidized)، رفرینگ کاتالیستی (Catalyitic Reforming)، مجتمع‌های گازی (Gas Plants)، شکست‌های کاتالیستی (Catalytic Cracking) و Hydro Treating به کار می‌روند.

  • همچنین باید به این پارامتر ها دقت کنیم که کار شیر در چه دما و فشاری است، وظیفه ی شیر چیست و اندازه خورندگی سیال چه اندازه است.
  • یکی از بهترین انتخاب‌ها برای لوله‌های باريک و ظريف آزمایشگاهی، شیر سوزنی است.
  • ولو (Valve) که به آن شیر یا شیرآلات گفته می شود، تجهیز مکانیکی است که در سیستم های لوله کشی (Piping) برای قطع و وصل کامل جریان و برای تنظیم (دما، فشار، جریان سیال و سطح مایعات) و ایمنی مورد استفاده قرار می گیرد.

این محصول سیال را از دو مسیر به هم مرتبط کرده و از طرف سوم به انشعاب وصل می‌شود. یکی دیگر از مزیت‌های شیر توپی یا گلوله‌ای در این است که در دماهای متنوع و با فشارهای کاری مختلف به عملکرد خود ادامه می‌دهد. فروش شيرآلات صنعتی از جنس توپی در دو نوع شناور و سوار شده روی محور گردنده انجام می‌گیرد. شیر های تخلیه مقاوت بالایی در برابر دما و فشار دارند و بیشترین کاربرد و استفاده آن ها در دیگ خا بخار میباشد.

شیر کروی با نام های گلوب ولو (globe valve) یا شیر بشقابی هم در بازار شناخته شده اند.این شیر های برای باز و بسته و کنترل کردن جریان سیال مورد استفاده قرار میگیرند. قطعه مجرابند در شیر کروی به صورت استوانه ای است و بدنه این شیر از نیکل یا فولاد ضد زنگ ساخته شده است. تعمیرات شیر های کروی راحت بوده و به همین دلیل محبوبیت زیادی دارد. شیر های کروی در انواع شیر کروی Z شکل (Z type globe valve) ، شیر کروی y شکل (Y pattern globe valve) و شیر کروی 90 درجه ای (angle type globe valve) تولید میشوند.

لیست قیمت انواع شیرآلات صنعتی پایپ کالا | کسری ساران

این شیرآلات برای جریان های کم و به صورت سه راهی ساخته می شوند. این نوع شیرها از میله ای که در میان آن حفره ای برای عبور جریان سیال و در میان حفره یک محفظه ای که در سطح داخلی آن ماشین کاری و پرداخت شده تشکیل شده است. شیرآلات سماوری نیز مانند شیر دروازه ای مقاومت بسیار کمی در مقابل جریان سیال به وجود می آورند. برای باز و بسته کردن شیر سماوری فقط کافی است دسته آن را به اندازه ۹۰ درجه بگردانیم. از شیر توپی در لوله کشی آب گرم و سرد و همچنین لوله کشی گاز فشار ضعیف می توان استفاده کرد. شیرآلات خودکار یا شیر کنترل ، عمدتا در سامانه‌های ابزار دقیق استفاده می شود.

تازه های قیمت شیرآلات صنعتی – شیرآلات صنعتی

طرز کار این شیر به گونه ای است که در داخل آن توپ یا کره ای قرار گرفته که با چرخش 90 درجه این توپ مانع جریان سیال و یا باعث جریان میشود. شیر های توپی در انواع شیر توپی فول بور Full Bore Ball valve و شیر توپی ردیوس بور Reduced Bore Ball Valve و شیر توپی V پورت V Port Ball Valve تولید میشوند. لغت انگلیسی آن Valve  میباشد که در فارسی به عنوان شیر یا شیرآلات ترجمه شده است.

شیرآلات سوزنی (needle valves) :