ماسک بخش دیگری از سهام تسلای خود را فروخت- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تسنیم

تحلیلگران قبلاً هشدار داده بودند که ماسک ممکن است سهام بیشتری از شرکت تسلا را برای تامین مالی معامله توییتر خود بفروشد.

فروش سهام این هفته ماسک پس از خرید 44 میلیارد دلاری از پلتفرم رسانه اجتماعی توییتر در ماه اکتبر، دومین سهام بزرگی است که وی رها کرده است.

در میان اصلاحاتی که ماسک در پلتفرم توییتر و کارکنان خود بلافاصله پس از این خرید شروع کرد، این شرکت بیشتر تبلیغ کنندگان خود را که منبع اصلی درآمد آن بودند از دست داد.

 


منبع: https://tn.ai/2822318

ایلان ماسک ماه گذشته میلادی 19.5 میلیون سهم خود را در تسلا به قیمت 3.95 میلیارد دلار فروخت. سرمایه گذاران این شرکت آمریکایی نگران هستند که ماسک توییتر را در لیست اولویت های خود از تسلا بالاتر قرار دهد، به خصوص که سهام این خودروساز در پایین ترین سطح دو سال گذشته معامله می شود.

برخی از تبلیغ‌کنندگان، از جمله اپل و آمازون، ظاهرا بازگشته‌اند، اما طبق گفته ماسک، این پلتفرم در ماه نوامبر روزانه 4 میلیون دلار ضرر کرده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، بر اساس پرونده هایی که روز پنجشنبه توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) منتشر شد، ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت تسلا، در روزهای اخیر 22 میلیون سهم دیگر از این شرکت سازنده خودروهای الکتریکی را فروخته است.

در حالی که این خرید پرهزینه بود، حفظ توییتر ممکن است حتی بیشتر از این نیز هزینه در بر داشته باشد.

بر اساس داده های مؤسسه ریفینیتیو Refinitiv، سهام این میلیاردر معروف در خودروسازی تسلا اکنون به 13.4 درصد از حدود 17 درصد در سال گذشته رسیده است.

انتهای پیام/

بر اساس این گزارش، ارزش سهام فروخته شده توسط ایلان ماسک 3.6 میلیارد دلار بود که کل سهام تسلای فروخته شده توسط وی در سال جاری را به حدود 40 میلیارد دلار رساند.

تونی سیکامور، تحلیلگر کارگزاری IG Markets به رویترز گفت: این کار (فروش سهام) اعتماد زیادی برای این شرکت ایجاد نمی‌کند، یا به خوبی نشان نمی‌دهد که توجه او به کجاست. وضعیت خوبی نیست من با بسیاری از سرمایه گذاران که سهام تسلا دارند صحبت کرده‌ام و آنها کاملاً نسبت به ایلان خشمگین هستند.

با وجود این که وی در ابتدا قصد داشت خودش بودجه مورد نیاز برای تصاحب شرکت توییتر را فراهم کند، در نهایت حدود 20 میلیارد دلار از سرمایه گذاران و بانک ها تامین کرد.