مترو روز عید فطر رایگان است

درستی همچنین از کاهش سرفاصله حرکت قطارها در خط شش از ۱۵ به ۱۰ و در خط هفت از ۱۴ به ۱۲ دقیقه خبر داد و خاطرنشان کرد: از ابتدای سرویس‌دهی مترو تا پایان نماز عید، امکان سوار یا پیاده‌شدن مسافر در ایستگاه شهید بهشتی وجود ندارد و شهروندان برای حضور در مصلی تنها می‌توانند از ایستگاه مصلی امام خمینی (ره) در خط یک استفاده کنند.

وی گفت: تردد مسافران در تمام ایستگاه‌های متروی تهران به‌صورت لحظه‌ای رصد می‌شود و این آمادگی وجود دارد تا در صورت نیاز قطارهای فوق‌العاده اعزام شوند.


منبع: https://www.eghtesadonline.com/%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%B4%D9%87%D8%B1-65/712343-%D9%85%D8%AA%D8%B1%D9%88-%D8%B1%D9%88%D8%B2-%D8%B9%DB%8C%D8%AF-%D9%81%D8%B7%D8%B1-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D8%AAوی با بیان اینکه خدمات‌رسانی در خطوط درون‌شهری از ساعت ۵ صبح آغاز می‌شود، افزود: در این روز تعداد حرکت قطارها نسبت به برنامه عادی در روزهای تعطیل افزایش می‌یابد که در این راستا سرفاصله حرکت قطارها در خط یک و ۲ از ۷ دقیقه به ۵ دقیقه کاهش پیدا خواهد کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، بنا براعلام مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه؛ مسعود درستی ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات روزه‌داران در ماه مبارک رمضان افزود: متروی تهران به منظور تسهیل در تردد نمازگزاران به محل اقامه نماز عید در مصلای بزرگ امام خمینی (ره)، سرویس‌دهی در تمام خطوط مترو را افزایش می‌دهد.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران در ادامه با اشاره به اینکه سرفاصله حرکت قطارها در خط ۳ مترو از ۱۰ دقیقه به ۶ دقیقه کاهش می‌یابد، افزود: سرفاصله حرکت قطارها در خط ۴ مترو هر ۵ دقیقه یکبار خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به عدم امکان پیاده‌شدن مسافران در ایستگاه شهید بهشتی، به منظور رفاه حال شهروندان خط سه مترو، هماهنگی‌های لازم با سازمان تاکسیرانی برای انتقال مسافران از ایستگاه‌ سهروردی به مصلی انجام شده است.