مخالفان و موافقان وزیر پیشنهادی ورزش چه گفتند؟

وی گفت: علت مخالفتم معطوف به عدم توجه و یا کم توجهی به چند مساله اساسی در برنامه هشت محوری وزیر پیشنهادی است.

فدراسیون مناطق محروم و کم‌برخوردار تشکیل شود

وی با اشاره به سابقه ۳۰ ساله اش در سطوح مختلف مدیریتی ورزش گفت که این شناخت عمیقی از ساختارهای حوزه ورزش و همراهی پیشکسوتان، نخبگان و جوانان و مدیران خودم انقلابی می تواند در کوتاه ترین زمان ممکن به برنامه ها و اهداف تعیین شده برسد.

علی موسوی نماینده ملکان در مجلس شورای اسلامی هم با تاکید بر لزوم تجدید نظر در تعرفه‌های ورزشی در مناطق مختلف کشور در مخالفت با وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان گفت: وزیر پیشنهادی بعد از رای اعتماد نسبت به ایجاد فدراسیون مناطق محروم و کم برخوردار اقدام کند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی بررسی برنامه‌ها و صلاحیت کیومرث هاشمی برای تصدی وزارت ورزش و جوانان را در دستور کار امروز(دوشنبه، ۲۷/ ۰۶ / ۱۴۰۲) خود قرار دادند.

وی با تاکید بر اهمیت وزارت ورزش و جوانان گفت: اگر این وزارتخانه به درستی هدایت شود و برای اداره آن برنامه وجود داشته باشد، نقشی کلیدی در موضوع سرمایه سازی و اعتماد جوانان دارد.

برنامه وزیر پیشنهادی ورزش برای میدان‌دادن به جوانان و بانوان چیست

در ادامه محمد باقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی از اعضای هیات دولت خواست تا جلسه را ترک کنند و تعرفه‌های رای گیری بین نمایندگان پخش و رای‌گیری انجام شد.

علیرضا ورناصری نماینده مسجد سلیمان در مجلس شورای اسلامی نیز در مخالفت با وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان گفت: وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان چه برنامه‌ای برای میدان دادن به جوانان و بانوان در رده‌های مختلف دارند.

مخالفان وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان

وزیری می‌خواهیم که استقلالی یا پرسپولیسی نباشد

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، پیش از این حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان بود که استعفا داد و رییس جمهور کیومرث هاشمی را به عنوان وزیر ورزش و جوانان به مجلس معرفی کرد که نامه آن در جلسه علنی ۲۱ شهریور اعلام وصول شد.

براساس آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی رییس جمهور می‌تواند برای دفاع از وزیر پیشنهادی خود در جلسه رای اعتماد صحبت کند اما به دلیل سفر رییس جمهور به نیویورک در جلسه امروز مجلس شورای اسلامی حضور پیدا نکرد و محمد مخبر معاون اول رییس جمهور و محمد حسینی معاون پارلمانی ریاست جمهوری در این جلسه حضور دارند.

طبق آیین نامه مجلس معاون اول رییس جمهور، اجازه صحبت کردن و  دفاع از وزیر پیشنهادی را ندارد.

موافقان وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان

الهیان: هاشمی یک مدیر بسیجی و توانمند است

وی اظهار کرد: قائل به کار و عمل جهادی در سایه برنامه محوری و نگاه علمی هستم؛ اکنون زمان کار بی وقفه و با شتاب مناسب در ریل صحیح و هدفمند است.

در ابتدای این جلسه احمد راستینه سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با ارائه گزارشی از موافقت این کمیسیون با وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان خبر داد.

وی با بیان اینکه «یکی از مهم‌ترین چالش‌های کشور ما و یکی از حلقه‌های مفقوده توسعه، مدیران غیر تخصصی هستند که در گلوگاه‌های هستش این سرزمین تزریق می‌شوند»، اظهار کرد: وقتی مدیران را جابجا قرار میدهیم و مدیرانی که نمی‌دانند و نمی‌توانند را به بدنه مدیریت کشور تحمیل می‌کنیم، از بمباران اتمی این کشور بدتر است.

هیچ نقطه تاریکی در کارنامه مدیریتی کیومرث هاشمی وجود ندارد

وی بیان کرد:‌ آقای هاشمی یک مدیر از مراتب پایین و کف جامعه ورزشی بوده که با تلاش ارتقاء پیدا کرده و اکنون به این جایگاه مدیریتی رسیده است. ریاست کمیته ملی المپیک، معاونت تربیتی آموزش و پرورش، مدیر کل امور فدراسیون‌های ورزشی و مدیریت کاروان ورزشی تیم المپیک جوانان از جمله سوابق ایشان است.

کیومرث هاشمی فهم دقیقی از ورزش دارد

محمد مهدی فروردین رییس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی هم در موافقت با وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان گفت: معتقدم با توجه به سوابق درخشان، صداقت، روحیه جهادی و روحیه عدالت محوری که گزینه پیشنهادی وزارت ورزش دارد، او می‌تواند خلاءها را برطرف کند. در آستانه بازی‌های آسیایی هستیم و اصلا زیبنده کشور نیست که بخواهد وزیر ورزش نداشته‌ باشد یا اینکه با سرپرست اداره شود.

وزیر پیشنهادی ورزش: برای ازدواج جوانان برنامه دارم

مهرداد گودرزوند چگینی نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی در مخالفت با وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان گفت: وزیری می‌خواهیم که استقلالی یا پرسپولیسی نباشد بلکه حمایت‌کننده همه تیم‌ها باشد.

جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی به ریاست محمد باقر قالیباف برگزار شد.

هم‌چنین سارا فلاحی نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی در موافقت با گزینه پیشنهادی دولت برای تصدی سکان وزارت ورزش و جوانان تاکید کرد: وزیر پیشنهادی ورزش نه مدیر غیر تخصصی و نه مدیر آسانسوری است بلکه او تمام مراحل را پلکانی طی کرده و از ورزش فهم دارد و می‌داند که ورزش چه جایگاه مهمی در توسعه کشور دارد.

وی گفت: آقای هاشمی از مدیران با تجربه‌ای است که مسئولیت‌های مختلفی در کارنامه‌اش دارد و آشنا با مشکلات و کمبودها است او مدیری توانمند در عرصه ورزش بوده منتها در حوزه جوانان کار نکرده است.

زهره الهیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در موافقت با وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان گفت: وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان مراتب مدیریتی را از کف جامعه ورزشی طی کرده و با توانمندی به این نقطه رسیده‌اند.

ادامه دارد…


منبع: https://www.eghtesadonline.com/%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B3%DB%8C-120/735575-%D9%85%D8%AE%D8%A7%D9%84%D9%81%D8%A7%D9%86-%D9%85%D9%88%D8%A7%D9%81%D9%82%D8%A7%D9%86-%D9%88%D8%B2%DB%8C%D8%B1-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%DB%8C-%D9%88%D8%B1%D8%B2%D8%B4-%DA%86%D9%87-%DA%AF%D9%81%D8%AA%D9%86%D8%AF

سپس کیومرث هاشمی وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان ضمن تشریح برنامه‌هایش پر حوزه جوانان به خصوص ازدواج آن‌ها گفت: قائل به کار و عمل جهادی در سایه برنامه محوری و نگاه علمی هستم.

سپس نمایندگان مخالف موافق صحبت کردند.