مخالفت سازمان برنامه و بودجه با ایجاد کسری جدید در بودجه/ بودجه 1403 دو سالانه خواهد شد؟- اخبار اقتصاد ایران – اخبار اقتصادی تسنیم

منظور در ادامه به بیان نکاتی درباره بودجه سال جاری پرداخت و گفت: باید موافقت‌نامه‌های نهایی شده در اسرع‌وقت ابلاغ شود، ضمن آنکه موافقت‌نامه‌های نهایی نشده نیز باید تا آخر مردادماه، نهایی و ابلاغ شود.

معاون رئیس‌جمهور با اشاره به‌ضرورت مردمی‌سازی و افزایش مشارکت مردمی گفت: ضروری است برای برخی از مشارکت‌های عمومی – خصوصی مناسب، فراخوانی صادر شود که البته لازمه آن، تهیه فهرستی از طرح‌هایی است که از جذابیت‌های کافی برخوردارند.

وی با تأکید بر نقش سازمان برنامه و بودجه در حوزه تصمیم‌سازی برای رفع مشکلات، خواستار بررسی کارشناسی ناترازی‌ها و مشکلات کشور از جمله طراحی الگوهای مناسب برای اصلاح نظام یارانه‌ها شد.
در این جلسه، معاونان و رؤسای امور به بیان نقطه‌نظرات و دیدگاه‌های خود درخصوص بودجه سال 1403 پرداختند. 

منظور در ادامه افزود: لازم است به‌فوریت گزارش‌هایی از عملکرد بودجه سال 1402، طرح‌های قابل خاتمه طی سال جاری و سال 1403 با زمان‌بندی و اعتبار موردنیاز و تکالیف بر زمین‌مانده سازمان برنامه و بودجه در بودجه سال جاری تهیه و ارائه شود. همچنین پیگیری برای تحقق کامل منابع بودجه عمومی ضرورت دارد.

وی با بیان اینکه لازم است تا برنامه‌های لازم جهت بهبود تأمین مایحتاج مردم صورت پذیرد، بر ضرورت تسهیل واردات کالاهای اساسی توسط تمام اشخاص صلاحیت‌دار، تأکید کرد و افزود: تأمین این‌گونه کالاها باید از هرگونه شائبه انحصارگرایی خارج شود.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2933129

در پایان جلسه، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با تأکید بر برگزاری جلسات مستمر و منظم ستاد بودجه سازمان، اظهار امیدواری کرد: لایحه بودجه سال 1403 در موعد قانونی و با اهداف و ویژگی‌های اجرایی و قابل حصول، تدوین و تقدیم مجلس شورای اسلامی شود. 

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، داود منظور، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، در نخستین جلسه ستاد بودجه سال 1403  به تشریح مهم‌ترین رویکردها و جهت‌گیری‌ها در تدوین بودجه سال 1403 کل کشور پرداخت و گفت: کاهش تعداد تبصره‌ها و انتقال تبصره‌ها به قانون الحاق (3)، تجمیع تبصره 14 در ضمن بودجه عمومی، مولدسازی درآمدهای دولت، ارائه لایحه بودجه به‌صورت دوسالانه، تکلیف طرح‌های عمرانی طولانی شده و اجرا نشده، تجمیع بودجه دستگاه‌های فرعی در ذیل بودجه دستگاه اجرایی سیاست‌گذار، تنظیم لایحه بودجه در چارچوب برنامه هفتم توسعه کشور و اصلاح احکام، ردیف‌ها و پیوست‌ها بر اساس برنامه، از جمله مهم‌ترین مواردی هستند که باید در تدوین لایحه بودجه 1403 به کار بسته شوند.