مدیرعامل شستا: شستا سهم 70 درصدی در تولید کشور دارد/ بر اقتصاد دانش بنیان تاکید ویژه داریم- اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم

وی ابراز داشت: شستا ظرفیت تولید 30 محصول و بیش از 20 محصول استراتژیک را دارد و در 17 صنعت این شرکت فعال است و سهم 4 درصدی صادرات و یک درصد تولید ناخالص ملی را داراست.

وی افزود: با رونمایی از مرکز رادیناس، اطلاع از قراردادهای مختلف بین شرکت ها و هلدینگها با موضوع اقتصاد دانش بنیان در تحول اقتصاد کشور قدم بر می داریم.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی تاکید کرد: این شرکت باید در پیمایش راهبرد و رویکرد خدمات دانش بنیان سهم خود را در تولید ناخالص ملی، افزایش اشتغال شرکت ها و افزایش صادرات و بالا بردن هزینه تحقیق و توسعه را در برنامه خود قرار دهد.

وی خاطر نشان کرد: در سیاست ها ابلاغی و برنامه ها توسعه و در فرامین اخیر رهبری به بحث رشد و سرمایه گذاری تاکید شده است، رهبری در دیدار با مردم آذربایجان این مسأله را واکاوری کردند.

وی با اشاره به امضای توافق نامه این شرکت با معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری گفت: با این توافق نامه به بنیان ارزشمند دانش بنیانی در اقتصاد کلان کشور کمک خواهیم کرد.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی افزود: این شرکت در بخش تولید بیش از 80 درصد و در خدمات 20 درصد فعالیت دارد، ١5٣ شرکت فعال کنترلی و 100 شرکت غیر مدیریتی در عرصه اقتصاد کشور با درآمد 80 درصد ریالی و 20 درصد ارزی، در 11 درصد سهم بازار سرمایه حضور جدی دارد.

بازیان با بیان اینکه شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی ٩ هلدینگ دارد گفت: این هلدینگ ها در حوزه های مختلف فعالیت می کنند و سهم بالایی از 10 تا 70 درصد در تولیدات کشور دارد. بودجه این شرکت ٢٢5 همت بوده که بر اساس آمارها شاهد تحقق 91 درصدی و رشد 4٢ درصدی هستیم.

وی تاکید کرد: تولید ستون فقرات کشور است که در یک گام دانش بنیانی و در گام دوم اشتغالزایی را مورد هدف قرار می دهد. رهبر معظم انقلاب اسلامی موضوع اقتصاد مقاومتی را مورد تاکید قرار دادند در فرازی می فرماید اقتصاد دانش بنیان ستون فقرات اقتصاد مقاومتی است به طور قاطع می گویم رشد اقتصاد در توجه به اقتصاد دانش بنیان است.

وی گفت: در این راستا اقداماتی از جمله نوآوری در کسب و کارها، چابکی مدیران و نوآوری در سرمایه گذاری ها و هوشمندسازی را مورد اهتمام قرار داده است تا منجر به کاهش هزینه ها، و ورود به بازارهای جدید، بهبود سطح نخبگانی و کاهش وابستگی ارزی در سطح بنگاه ها شود.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2863814

وی با اشاره به برنامه های تحولی و راهبردی این شرکت گفت: هدف این شرکت تحول خدمات به بازنشستگان و بیمه شدگان است که راهبرد نوآوری توسعه اقتصاد دانش بنیان را سرلوحه خود قرار داده است.

به گزارش تسنیم به نقل از شستارسانه، «ابراهیم بازیان» مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی روز دوشنبه در رویداد هم افزایی و همکاری شستا و معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهور با بیان اینکه امروز توجه به اقتصاد دانش بنیان رویکرد پدافند غیرعامل و و نقش بازدارندگی اقتصادی دارد گفت: در این راستا مجموعه شرکت ها خود را در خط مقدم جهاد می دانند. یکی از آنها شرکت شستا است که با تمرکز در حوزه کسب و کارها در دو بخش عمده اقتصادی از جمله تولید و خدمات فعال است.

بازیان با تاکید به موضوع اقتصاد دانش بنیان گفت: امروز موضوع اقتصاد و توجه به پیشران های اقتصاد یکی از ضروری ترین مساله کشور است باید آنهایی که در صف جهاد اقتصاد هستند این موضوعات را در برنامه ریزی ها مورد توجه قرار دهند.

وی افزود: امسال رهبر معظم انقلاب نام سال را «تولید، دانش بنیان و اشتغال افرین» نامگذاری کردند یک سال همت مضاعف در بخش‌های اقتصاد کشور به این موضوع صورت گرفت.