مراقب بلوف آمریکا باشید توافق برای غرب مسئله مرگ و زندگی است

مثلا در آمریکا بحران اقتصادی و تورم از میزان محبوبیت بایدن چنان کاسته که او را به یکی از بی‌عرضه‌ترین رؤسای جمهور تاریخ این کشور مبدل ساخته است طوری که گفته می‌شود تنها 10 درصد از مردم از این وضعیت راضی‌اند و اکثر مردم هم هیچ امیدی به بهبود اوضاع ندارند. وضعیت طوری است که دموکرات‌ها به دنبال گزینه دیگری در انتخابات 2024 رفته‌اند و از هم اکنون بایدن را رئیس‌جمهور تک‌دوره‌ای می‌دانند. از سوی دیگر افزایش تنش‌های حزبی منجر شده دوباره بحث «جنگ داخلی» در این کشور داغ شود.

احتمال فروپاشی اتحادیه اروپا

به گزارش اقتصادآنلاین، کیهان نوشت: این روزها در حالی که خبرهای غیر رسمی از مذاکرات هسته‌ای و احتمال بالای توافق با اروپا و آمریکا منتشر می‌شود، اخبار و گزارش‌های زیادی از معتبرترین و رسمیترین رسانه‌های غرب در‌باره بحران‌های رنگارنگ آوار شده بر سر غرب منتشر می‌شود. بحران‌هایی که یا حاصل مداخله این کشورها در جنگ اوکراین است یا حاصل خشم طبیعت و خشکسالی!

در خبری دیگر وزارت دفاع روسیه نیروی هوایی این کشور در یک حمله با دقت بالا حدود ۲۰ مزدور آمریکایی را در منطقه «خارکیف» از بین بردند.به گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک» این وزارتخانه به خبرنگاران گفته: بیش از ۱۰۰ شبه‌نظامی، از جمله ۲۰ مزدور آمریکایی در روستای «آندریفکا» منطقه خارکیف، در نتیجه حمله نیروی هوایی روسیه به مواضع رزمی تشکیلات ملی‌گرای «کراکن» و یک واحد مزدوران خارجی کشته شدند.


منبع: https://www.eghtesadonline.com/%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B3%DB%8C-120/661990-%DA%A9%DB%8C%D9%87%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%82%D8%A8-%D8%A8%D9%84%D9%88%D9%81-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%A8%D8%A7%D8%B4%DB%8C%D8%AF-%D8%AA%D9%88%D8%A7%D9%81%D9%82-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%BA%D8%B1%D8%A8-%D9%85%D8%B3%D8%A6%D9%84%D9%87-%D9%85%D8%B1%DA%AF-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AAبر اساس گزارش‌های رسمی که منابع غرب منتشر کرده‌اند و به بخشی از آنها اشاره شد و در ادامه این گزارش نیز می‌آید اروپا و آمریکا در شرایط کاملاً اضطراری قرار داشته و نیاز آنها به توافق و سروسامان دادن به وضعیت بحران انرژی در کشورهای خود بسیار بیشتر از ایران است. لذا توصیه به تیم محترم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان این است که با توجه به این اخبار و گزارش‌های غیر قابل انکار از حقوق مسلم ایران کوتاه نیامده و متوجه این نکته باشند که در صورت استقامت بر اهداف و منافع ملی کشور، این اروپا و آمریکاست که در نهایت «مجبور» به عقب‌نشینی خواهند شد. اجازه «فروش نفت» در این قحطی و کمبود سوخت دیگر یک امتیاز ساده برای ایران در ازای دادن امتیازات هسته‌ای نیست بلکه نیاز حیاتی آنهاست و غرب در حال «گدایی نیاز» خود به اسم «دادن امتیاز» است و نباید فریب خورد، به ویژه وقتی پای منافع ملی در میان است. باور نمی‌کنید؟ در ادامه به توصیه‌های عجیب و غریبی که رسانه‌های این کشورها به مردمانشان می‌کنند توجه کنید.

غرب در اضطرار

جلوی یخ زدن مردم آلمان را بگیرید

بحران انرژی در اتحادیه اروپا کار را برای برخی کشورهای عضو آن‌قدر سخت کرده که علنا از درافتادن با روسیه ابراز پشیمانی می‌کنند و همین موضوع باعث بروز شکاف بین اعضای این اتحادیه شده است. برخی گزارش‌ها حاکی است اگر فکری به حال این بحران در زمستان آینده نشود احتمال سقوط اتحادیه اروپا نیز دور از انتظار نخواهد بود. چندی پیش بود که روزنامه انگلیسی «دیلی میل» از «بازگشت اروپا به عصر تاریکی» سخن گفته بود. «یورونیوز» هم روز جمعه گذشته در گزارشی نوشت: قیمت گاز در اروپا روز جمعه به دنبال اعلام تعطیلی چند روزه خط لوله «نورداستریم» به رکورد جدیدی در پایان معاملات روزانه رسید. قیمت گاز در معاملات بورس گاز تی تی اف هلند (TTF) در حالی در پایان داد و ستدهای روزانه به ۲۵۷.۴ یورو رسید که این رقم برای پایان معاملات روزانه بی‌سابقه محسوب می‌شود. شرکت روسی گازپروم روز جمعه اعلام کرد که عرضه گاز از طریق «نورداستریم» بین روزهای ۳۱ اوت و دوم سپتامبر (9 تا 11 شهریور) برای «تعمیرات» متوقف خواهد شد. شرکت نورد استریم همچنین اعلام کرده تا زمستان قیمت‌ها ممکن است 60 درصد دیگر افزایش پیدا کند تهدیدی که در صورت عملی شدن بحران انرژی را در اروپا وخیم‌اندر وخیم خواهد کرد.

از سوی دیگر با ادامه اعتصابات کارگری در انگلیس، هزاران کارمند بخش راه‌آهن و حمل‌ونقل این کشور اعتصاباتی فلج‌کننده را رقم زده‌اند.به گزارش فارس، به نوشته خبرگزاری آسوشیتدپرس، هزاران کارمند حوزه راه‌آهن و حمل‌ونقل ریلی انگلیس با اجرای دور جدیدی از اعتصابات در این کشور، باعث فلج شدن خدمات بخش راه‌آهن در سراسر انگلیس شدند.این دور از اعتصابات به دنبال تشدید اختلافات بین نمایندگان صنفی با مقامات مسئول در انگلیس بر سر رسیدگی به مطالبات کارمندان از جمله در ارتباط با افزایش حقوق و شرایط کاری و بدتر شدن بحران هزینه‌های معیشتی به اجرا در آمد.

ایرنا در این رابطه به نقل از، تارنمای شبکه خبری «سی ان ان» نوشته: به گفته تحلیلگران، بهای انرژی در انگلیس در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی همچون فرانسه، ایتالیا و حتی آلمان که اقتصادش به علت وقوع جنگ در اوکراین رو به وخامت نهاده، بیشتر است… بنابر اعلام دفتر آمار ملی بهای گاز طبیعی در انگلیس در ماه جولای(تیر) سال جاری میلادی ۹۶درصد افزایش داشت و درهمین حال بهای برق نیز با ۵۴ درصد افزایش رو‌به‌رو شد. بنابر  تحلیل‌های صورت گرفته توسط  دویچه بانک تورم سالانه قیمت مصرف‌کننده گاز و برق نیز در انگلیس در سال جاری میلادی به طور متوسط ​​حدود ۸۰ درصد افزایش داشته درحالی که میزان تورم در  ۱۹ کشور عضو منطقه پول مشترک یورو دارای میانگین رشد ۴۰ درصدی است. تارنمای این شبکه خبری آمریکایی این را هم نوشته که «مسئولان خدمات بهداشت ملی در انگلیس نسبت به این وضعیت که ممکن است میلیون‌ها نفر درانگلیس با فقر مواجه شوند هشدار داده و اعلام می‌کنند که بسیاری از مردم زمستان امسال باید بین وعده غذایی خود و یا گرم نگاه داشتن خانه‌هایشان در مواجهه با سرما یکی را انتخاب کنند که وضعیتی بسیار ناگوار است.»

روزنامه «اکسپرس» انگلیس در گزارشی آورده: «آیا شما هم جزو آن دسته از خطاکاران تولید زباله‌های غذایی هستید؟ آیا شما هم در سوپرمارکت‌ها به دنبال خوش قیافه‌ترین میوه می‌گردید؟ آلیس بیر، یک کارشناس غذایی فاش کرده همه غذاهای کپک‌زده بد نیستند و برخی محصولات فاسد و غیرقابل استفاده هم وجود دارند که خوردن آنها بی‌خطر است… بیزنس ویست اوایل امسال در گزارشی فاش کرد که انگلیس سالانه حدود ۹.۵ میلیون تن زباله موادغذایی تولید می‌کند و این در شرایطی است که ۸.۴ میلیون تن در فقر غذایی به سر می‌برند.»

گرم شدن یا سیر شدن، مردم یکی را انتخاب کنند

مردم انگلیس غذای کپک زده بخورند!

در آلمان نیز معاون رئیس‌پارلمان این کشور خواستار راه‌اندازی خط لوله انتقال گاز نورد استریم ۲ برای تامین گاز این کشور و جلوگیری از یخ زدن مردم در زمستان شد. به گزارش تسنیم به نقل از نشریه «دی سایت» آلمان، «وولفگانگ کوبیکی»، معاون رئیس‌حزب دولتی لیبرال دموکرت آلمان خواستار راه‌انداز خط لوله انتقال گاز بحث برانگیز نورد استریم 2 شد. وی افزود: این امر می‌تواند به جلوگیری از یخ زدن مردم در زمستان کمک کند.به این ترتیب معاون رئیس‌حزب لیبرال دموکرات از افتتاح مجدد این خط لوله حمایت کرد. کوبیکی گفت: ما باید نورد استریم 2 را در اسرع وقت افتتاح کنیم تا انبارهای گاز خود را برای زمستان پر کنیم. هیچ دلیل خوبی برای باز نکردن نورد استریم 2 وجود ندارد.. کوبیکی در عین حال گفت: اگر گاز بیشتری را از این طریق دریافت کنیم، حتی ممکن است کل مقدار تضمین شده قراردادی، به مردم کمک کند در زمستان یخ نزنند و صنعت ما آسیب جدی نبیند.دولت فدرال آلمان چندی پیش راه‌اندازی خط لوله نهایی نورد استریم 2 را که برای آن هزینه زیادی کرده بود و قرار بود گاز روسیه را به اروپا برساند به دلیل تشدید تنش‌ها در جنگ اوکراین متوقف کرد.

اعتصاب فلج‌کننده

تحلیلگران میزان افزایش بهای سوخت، تورم و وضعیت نابسامان اقتصادی درانگلیس را در قیاس با کشورهای عضو اتحادیه اروپا به مراتب شدیدتر و وخیم تردانسته‌اند که علل آن را نبود ذخایر و ورشکستگی شرکت‌های توزیع انرژی و سیاست‌های غلط لندن دراین کشور می‌دانند.

کشته شدن 20 آمریکایی در خارکیف

به گزارش ایسنا در ادامه گزارش روزنامه «اکسپرس» می‌خوانیم: «علت اینکه بسیاری از موادغذایی دور ریخته می‌شوند، این است که بهترین زمان مصرف آن گذشته و گاهی اوقات کپک هم به وضوح روی آنها دیده می‌شود. اما مواردی وجود دارد که شما می‌توانید آن محصول را با جدا کردن کپک مصرف کنید…ما در کشورمان به موادغذایی فوق‌العاده، عادت کرده‌ایم؛ عادت داشتیم که به سوپرمارکت برویم، دست خود را به پشت قفسه بگذاریم و یک محصول با ماندگاری یک هفته را بیرون بیاوریم. اما الان این‌طور نیست، قفسه‌ها و چیزهایی که ماندگاری طولانی ندارد و در حال متلاشی شدن هستند، می‌بینیم. مثلا ظرف سالادی که چند روز در یخچال نگهداری می‌کردیم، به روز دوم که می‌رسد ناگهان خراب می‌شود. میوه‌هایتان ۲۴ ساعت بعد از خرید خراب می‌شود. اگر کپک روی سطح خارجی پنیر نرم است، آن را خرد نکرده و نتراشید و دور بریزید. اما برای پنیر آبی و پنیر سفت این‌طور نیست آن را مصرف کنید. در میوه‌ها و سبزیجات معمولا می‌توان از لکه‌های کوچک کپک صرف‌نظر و آنها را مصرف کرد و…»

چند روز پس از این که به نقل از برخی رسانه‌های آلمانی اعلام شد، آنها به مردم می‌گویند «وقتی به حمام می‌روید، برای صرفه‌جویی در انرژی همه جای بدنتان را نشویید» و فقط آن قسمت‌هایی که این رسانه‌ها مشخص می‌کنند را بشویید! یک روزنامه انگلیسی توصیه جدیدی به مردم کشورش کرده است. در این توصیه هم می‌توان غذاهای تاریخ مصرف گذشته را خورد هم برخی مواد غذایی کپک زده را!

اوضاع در اروپا بهتر از آمریکا نیست و از صنعتی‌ترین کشورهای اروپایی بعضا خبرهایی می‌رسد که شاید، باور آن برای برخی مشکل باشد. قاره سبز این روزها با بحران خشکسالی که در 500 سال گذشته در این منطقه بی‌سابقه است دست و پنجه نرم می‌کند. بحران اقتصادی این قاره سابقا سبز! نیز زیر سایه جنگ اوکراین روز به روز در حال عمیق‌تر شدن است. بر اساس گزارش‌ها تورم در اروپا همچنان درحال رکوردشکنی است و اکنون که در حال مطالعه این گزارش هستید، نرخ تورم در ۱۶ کشور عضو اتحادیه اروپا دو رقمی شده است. جهش قیمت مواد غذایی، سوخت، آب، برق و اجاره بها مقامات این کشورها را به شدت نگران کرده و در این بین، قیمت مواد غذایی در منطقه یورو با افزایش ۳۹.۶ درصدی در مرتبه نخست قرار دارد. در آمریکا نیز مواد غذایی و بنزین قیمت صعودی دارد. نرخ تورم سالانه در قدرت اقتصادی نخست اتحادیه اروپا و منطقه یورو یعنی آلمان نیز در پایان ژوئیه (تیر) گذشته ۸.۵ درصد اعلام شده است. از سوی دیگر تورم انگلیس هم به بالاترین حد خود در ۴٠ سال اخیر یعنی به رقم ١٠.١ درصد رسیده و طبق گزارش‌هایی که در رسانه‌های این کشور منتشر شده، احتمال افزایش خودکشی در میان مردم را افزایش داده است!