مردم آگاه و بصیر کُرد دشمن را ناکام گذاشتند

حجت‌الاسلام رییسی به همراه جمعی از اعضای هیات دولت، صبح امروز پنجشنبه به منظور بهره‌برداری از طرح انتقال آب سد آزاد به سنندج و دیدار با مردم این شهر وارد سنندج شد.

رییس‌جمهور در این دیدار به دغدغه‌ها و مطالبات علمای شیعه و سنی استان با سعه صدر گوش داد و دستورات لازم برای رفع برخی از مشکلات این قشر را صادر کرد.

آیت الله رییسی حضور در جمع و گفتگو با افرادی که از یک سو با مردم ارتباط بلاواسطه دارند و از سوی دیگر مورد وثوق و اعتماد مردم هستند را برای خود مغتنم دانست و گفت: دولت مردمی همه تلاش خود را برای رفع عقب‌ماندگی‌ها و مشکلات به کار گرفته است.

رییس جمهور در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به دستاوردهای دولت در مهار روند افزایشی تورم و کاهشی شدن نرخ آن با وجود اثرات ناشی از اجرای قانون مردمی کردن یارانه‌ها، گفت: دولت کار خود را با تورم حدود ۶۰ درصدی آغاز کرد اما نرخ تورم در اسفند سال ۱۴۰۰ به ۳۵ درصد کاهش یافت.

دکتر رئیسی افزود: پس از اجرای قانون مردمی کردن یارانه‌ها و متاثر از برخی تحولات جهانی و از جمله افزایش جهانی نرخ تورم، تورم در ایران نیز مجددا افزایش یافت که این روند افزایشی نیز در حال حاضر کنترل شده است.

رییس جمهور با بیان اینکه ایران کشور هدفمندی است و در مسیر پیشرفت حرکت می‌کند، ادامه داد: دشمن پس از آنکه از جنگ و توطئه‌های تجزیه‌طلبانه نتیجه نگرفت، تحریم‌های گسترده‌ای علیه ملت ایران وضع کرد تا این مردم را متوقف کند، اما در نهایت ناچار به اعتراف رسمی شد که در اعمال این تحریم‌ها در قالب سیاست فشار حداکثری شکست خورده و لذا از فشار و تحریم، به فتنه و اغتشاش روی آورده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، آیت‌الله سیدابراهیم رییسی عصر پنجشنبه در دیدار جمعی از علما و روحانیون اهل سنت و تشیع کردستان در سنندج اظهار داشت: دشمن برای متوقف کردن ملت ایران توطئه‌های زیادی علیه این ملت طراحی و اجرا کرد که جنگ تحمیلی هشت ساله و تحریک‌های تجزیه‌طلبانه در کردستان از جمله آنها بودند، اما مردم آگاه و بصیر کُرد دشمن را ناکام گذاشتند.

آیت‌الله رئیسی تاکید کرد: ما دشمن انقلاب اسلامی را کسانی نمی‌دانیم که در رخدادهای اخیر تحت تاثیر هیجانات و احساسات به خیابان آمدند و از سر غفلت حرفی هم زدند، دشمن واقعی جمهوری اسلامی آمریکا و رژیم صهیونیستی هستند. البته واکنش نظام جمهوری اسلامی به کسانی که در این مدت مرتکب قتل و ایجاد ناامنی شدند قاطعانه و سخت است.

طرح انتقال آب سد آزاد به تصفیه خانه سنندج از جمله پروژه‌های بزرگ دولت در حوزه آبرسانی شهری است که در ۲۰ ماه تمام شد. کلنگ اجرای طرح آبرسانی به شهر سنندج دهه فجر سال ۱۳۹۹ به زمین زده شد، عملیات اجرایی این پروژه نیز از ابتدای سال ۱۴۰۰ آغاز شد و امروز به بهره برداری رسید.


منبع: https://www.eghtesadonline.com/%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B3%DB%8C-120/685253-%D8%B1%DB%8C%DB%8C%D8%B3%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%AF%D9%85-%D8%A2%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A8%D8%B5%DB%8C%D8%B1-%D8%B1%D8%AF-%D8%AF%D8%B4%D9%85%D9%86-%D8%B1%D8%A7-%D9%86%D8%A7%DA%A9%D8%A7%D9%85-%DA%AF%D8%B0%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D9%86%D8%AF

وی با اشاره به شهدا و جانبازان پرشمار استان کردستان و نیز از خودگذشتگی پیشمرگه‌های کُرد در برابر تجزیه‌طلبان، قوم کرد را از اقوام نامدار و اصیل معرفی کرد که روح آنان با آموزه‌های اسلام عجین شده و می‌خواهند مسلمان زندگی کنند.

وی با اشاره به وجود برخی مشکلات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در کشور، اضافه کرد: دولت مردمی همه تمرکز خود را بر حل مشکلات قرار داده است و در عین حال باید توجه داشته باشیم که در برابر تلاش دشمن برای بزرگنمایی مشکلات و مشوش جلوه دادن اوضاع نباید از جهاد تبیین غافل شویم، چرا که دشمن به دنبال فریب جوانان است.

رییس جمهور تاکید کرد: دولت همه تلاش خود را برای اجرای عدالت بر پایه سند آمایش سرزمینی به کار گرفته تا زمینه‌های سواستفاده دشمن را هر چه بیشتر از بین ببرد.

وی همچنین به رسیدن نرخ رشد اقتصادی از ۴ دهم درصد در شهریور ۱۴۰۰ به ۵ درصد در اسفند همان سال اشاره کرد و ادامه داد: امسال نیز نرخ رشد اقتصادی حدود ۴ تا ۵ درصد خواهد بود. دغدغه اصلی دولت کاهش نرخ تورم و قیمت‌ها است و همزمان افزایش نرخ رشد را نیز در لایحه بودجه سال آینده لحاظ خواهد کرد.

وی افزود: دولت همه تلاش خود را برای حل مشکلات به کار گرفته تا زمینه‌های سواستفاده دشمن هر چه بیشتر برطرف شود و علما نیز وظیفه دارند با روشنگری در برابر ظلم و جهل بزرگترین مصداق و منشا اعمال ظلم و اشاعه جهل را که آمریکا و رژیم صهیونیستی هستند، به همگان معرفی کنند.