مردم هلند با جهش هزینه قبوض انرژی دست و پنجه نرم می کنند- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تسنیم

انتهای پیام/

آمارهای منتشر شده طی روزهای اخیر توسط اداره آمار هلند (CBS) نشان می‌دهد که میانگین قبض گاز و برق در ژوئن نسبت به ماه مشابه سال گذشته 37 درصد افزایش یافته است.

اقتصاددانان هشدار می دهند که میانگین قبض انرژی خانوارها در هلند ممکن است پس از پایان دوره سقف قیمت تحمیلی توسط دولت در سال 2024، به 2500 یورو برسد.

قیمت عمده فروشی حامل‌های انرژی در سراسر اتحادیه اروپا در سال گذشته میلادی به دلیل کاهش عرضه از سوی روسیه به دنبال تحریم‌های ناشی از جنگ اوکراین، به طرز چشمگیری افزایش یافت.

 


منبع: https://tn.ai/2931468

به گزارش سی بی اس، افزایش قیمت‌های مصرف کننده خانواده‌های هلندی را مجبور کرده است که مصرف انرژی را کاهش دهند و به طور متوسط 40 یورو از قبوض سالانه گاز و برق خود را کاهش دهند.

این کشور همچنین سقف قیمت مصرف کننده را به میزان 1.45 یورو برای هر متر مکعب گاز و 0.4 یورو برای هر کیلووات ساعت برق در نظر گرفته است.

دولت هلند تخفیف‌های مالیاتی کمتری برای انرژی ارائه کرده است، در حالی که مالیات بر ارزش افزوده نیز پس از کاهش موقت دوباره افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش، اکتبر گذشته، دولت هلند بسته کمکی 23.5 میلیارد یورویی را برای جبران افزایش تعرفه‌های انرژی اعلام کرد.

با این حال، حتی با کمک های دولتی، قبوض انرژی در این کشور همچنان بالاتر از ژوئن گذشته است که بخشی از آن به دلیل افزایش مالیات است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، با وجود یارانه‌های دولتی و اعمال سقف قیمت مصرف کننده، قبوض انرژی در هلند نسبت به سال گذشته میلادی به شدت افزایش نشان می‌دهد.

این افزایش 630 یورو (702 دلار) به هزینه‌های انرژی سالانه خانوار اضافه می‌کند و میانگین قبوض را به 2320 یورو (2586 دلار) در سال در مقایسه با 1691 یورو در ژوئن گذشته می‌رساند.